Uczniowie z czernickiej podstawówki na warsztatach kulinarnych z KGW

W poniedziałek, 19 czerwca KGW w Czernicach Borowych oraz KGW w Nowych Czernicach poprowadziły warsztaty kulinarne, w których udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej.

 

– Uzgodniono, że przedmiotem warsztatów będą pierogi z serem, z truskawkami i oczywiście pizza. KGW zakupiły produkty i przygotowały stanowiska do pracy. Część młodzieży pod okiem pań z KGW Czernice Borowe zagniatała ciasto na pierogi, wałkowała, lepiła, następnie gotowała pierogi. Druga część pod okiem pań z KGW Nowe Czernice wyrabiała ciasto na pizzę i przygotowywała do pieczenia. Młodzież sama układała dodatki według swoich upodobań i smaków – relacjonują przewodniczące KGW w Czernicach Borowych i Nowych Czernicach.

Spotkanie było okazją do przekazania młodemu pokoleniu doświadczenia starszych. Pokazało również, że wspólne gotowanie zbliża ludzi.

 

– Wspólny posiłek dał młodzieży i paniom z KGW wiele satysfakcji. Cieszymy się, że wszystko smakowało, panowała miła atmosfera. Jesteśmy pełne podziwu dla zaangażowania, umiejętności i pracowitości młodzieży. Zawsze chętnie przekażemy swoje doświadczenie młodszemu pokoleniu – dodają.

Spotkanie zostało zainicjowane przez Edytę Zielińską i Joannę Szafrańską, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych.

– Zadanie zrealizowano ze środków własnych KGW w Czernicach Borowych i KGW w Nowych Czernicach – dodają przewodniczące.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments