Uczniowie z chorzelskiej „Dwójki” wystartowali w „Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich”

Wystartowały „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, w których udział wzięło blisko sześćset dzieci. Wśród nich także uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach.

 

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają PZU, Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, a także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Program ten ma na celu stworzenie cyklu ogólnopolskich, a także ogólnodostępnych zawodów sportowych dla dzieci w wieku 10-11 lat, które na co dzień biorą czynny udział w zawodach sportowych. Organizatorzy chcą zachęcić dzieci do rywalizacji sportowej i wyłonić utalentowaną młodzież oraz pokazać, że sport może być idealnym sposobem na życie. Być może wśród nich są nowi mistrzowie kraju.

 

Impreza inauguracyjna odbyła się na stadionie lekkoatletycznym im. Zygmunta Szelesta w Warszawie. W tym roku program został rozszerzony o biegi przełajowe i cykl zajęć dla młodszych dzieci pod hasłem „#ZacznijOdLekkiej”.

– Zawody były zorganizowane na wzór dużych imprez dla profesjonalnych lekkoatletów, z odpowiednią oprawą audiowizualną. Szczególnym celem cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” jest bowiem kształtowanie postaw patriotycznych w tym szacunku do hymnu państwowego, godła, barw Rzeczypospolitej Polskiej i historii Polski – informuje chorzelska podstawówka.

Dzięki uczestnictwu w imprezie uczniowie mieli możliwość spotkać się z wybitnymi sportowcami m.in. Aleksandrą Sułek i Dariuszem Kowalukiem.

 

– Każdy młody sportowiec otrzymał pamiątkową  koszulkę. Padło wiele rekordów życiowych. Gratulujemy udanych startów – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Buła
Buła
22 dni temu

Fajosko mają dzieciaki też byłem mistrzem na 60m i 100m , piękne czasy