Uczniowie pamiętają o dzikich zwierzętach

Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach postanowili obdarować prezentami nie tylko swoich najbliższych. Szczególną opieką otoczyli zwierzęta żyjące w pobliżu szkoły – przede wszystkim dzikie ptaki.

ptaki_1

Zaraz na początku grudnia uczniowie wraz ze swoimi opiekunami odkurzyli karmniki i zapełnili je prezentami dla skrzydlatych przyjaciół. Dzieci zostały wsparte w tej pracy fachową wiedzą leśnika Bogdana Bartoszewskiego. Dowiedziały się też przy okazji, jak ważny jest rodzaj pokarmu, który wykładamy do karmników, aby nie szkodził ptakom i nie powodował chorób układu pokarmowego. Pan leśnik również przywiózł specjalne siatki z pokarmem dla sikorek, które dzieciaki zawiesiły w pobliżu szkoły na specjalnie w tym celu skonstruowanym karmniku.

Uczniowie już zgromadzili zapasy niektórych pokarmów. Najlepszym pokarmem, który można zaserwować ptakom, są ziarna słonecznika. Zawierają one dużo tłuszczu, a co za tym idzie dużo kalorii, a poza tym nadają się dla wielu gatunków ptaków. Można ptakom podawać także płatki owsiane, kasze nieprażone oraz ziarna pszenicy czy owsa, a nawet rodzynki – to świetny pokarm dla kosów i kwiczołów.

Uczniowie oraz nauczyciele już postanowili, że będą dokarmiać ptaki systematycznie, aż do końca zimowej pogody. Zwierzęta raz przyzwyczajone do pomocy będą liczyć na nią aż do wiosny.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments