Uczniowie kontra zaproszeni goście – w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN dwie drużyny zmierzyły się w turnieju z wiedzy o kulturze

W auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej spotkały się dwie drużyny, „Młode Wilki” – grupa uczniów szkoły ze „Starymi Wygami”- grupa złożona z nauczycieli i zaproszonych gości. Zmierzyły się w turnieju, którego zasady oparte były na popularnej Familiadzie.

 

Wydarzenie odbyło się z inicjatywy dwóch uczennic zrzeszonych w grupie młodzieżowej #WCudzysłowie, biorącej udział w tegorocznej edycji Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

– Alicja Kołakowska i Julita Przewodowska zaproponowały swoim kolegom, koleżankom, a także ciut starszym uczestnikom zabawy, godzinny konkurs poświęcony różnym aspektom kultury. Co najważniejsze – na wesoło, bez stresu, ale z wielką dawką pożytecznej wiedzy – informuje Liceum.

Rozgrywka była bardzo zacięta. Drużyna uczniów zwyciężyła. – Starsze pokolenie musi znać swoje miejsce w szeregu – relacjonuje szkoła.

Zabawie przyglądało się grono zaproszonych gości, na czele z senatorem Krzysztofem Bieńkowskim, starostą Pawłem Mostowym i burmistrzem Łukaszem Chrostowskim. Swoim kolegom kibicowała znacząca uczniowska grupa, która jednocześnie mogła się przekonać naocznie, że KEN nie tylko teorią stoi – niekiedy można się z tej teorii zwolnić.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments