Turniej sołectw SOŁTYSIADA

W niedzielę, 5 lipca zorganizowano “Sołtysiadę” – turniej sołectw gminy Przasnysz. Impreza odbyła się na boisku sportowym w Lesznie.

Organizatorami “Sołtysiady” byli Wójt Gminy Przasnysz i Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Wójt Gminy Przasnysz – Pani Grażyna Wróblewska. Zmagania sołectw: Bartniki, Bogate, Dobrzankowo, Leszno, Mchowo, Obrąb, Wielodróż i Zawadki oceniało Jury w składzie: Elżbieta Urban, Elżbieta Głodkowska, Piotr Marchliński i Tomasz Rutkowski. Na uczestników turnieju czekało 9 konkurencji: “Słodycz sołtysa”, “Pojedynek sołtysów – promocja sołectwa”, “Wiejskie talenty-prezentacja artystyczna”, “Przejażdżka konna”, “Narty”, “Pojazd sołtysa”, “Rozbijanie jaj cepami”, “Basen monet”  i “Konkurs wiedzy o gminie”. Wszystkie grupy otrzymały wysokie noty, jedni byli lepsi w konkurencjach artystycznych, inni mieli lepszy czas w zmaganiach sportowych. Po podsumowaniu wyników z wszystkich konkurencji, Jury wyłoniło laureatów: I miejsce – Bogate, II miejsce – Mchowo a III miejsce zajęło sołectwo Bartniki. Sołectwa uczestniczące    w turnieju otrzymały jednakowe nagrody a zwycięska grupa – dodatkowo Puchar przechodni Wójta Gminy Przasnysz, o który będą miały szansę znów powalczyć w przyszłym roku kolejne sołectwa. Dodatkowo, podczas trwania turnieju został ogłoszony konkurs na najśmieszniejszy dowcip o sołtysie. Nagroda, którą ufundował Pan Piotr Sekuna, trafiła do mieszkanki Bartnik.
W czasie obrad Jury wystąpił Klub Seniora z Bogatego. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród przyszedł czas na grilla i wspólną zabawę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za współpracę przy organizacji imprezy: Panu Wojciechowi Krawczyk – dyrektorowi ZS w Lesznie, członkom Jury, Pani Danucie Zarzyckiej, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkurencji sportowych, pracownikom ZS w Lesznie, strażakom z OSP Leszno, Klubowi Seniora z Bogatego oraz sołtysom i ich drużynom biorącym udział w turnieju.
Dziękujemy sponsorowi nagrody – Panu Piotrowi Sekuna.


Katarzyna Bojarska – Jeż


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments