Trzy samorządy z powiatu przasnyskiego z dofinansowaniem z programu „Mazowsze dla czystego powietrza”

Sejmik Województwa Mazowieckiego ogłosił listę samorządów z dotacjami „Mazowsze dla czystego powietrza”. Wśród beneficjentów: miasto Przasnysz, miasto i gmina Chorzele oraz gmina Przasnysz.

 

Sejmik Województwa Mazowieckiego rozstrzygnął czwartą edycję autorskiego programu wsparcia dla samorządów związanego z poprawą jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego. Wsparciem objętych zostało 178 projektów. Wśród nich znalazły się projekty z powiatu przasnyskiego.

– Duże zróżnicowanie projektów pokazuje, że samorządy odpowiedzialnie podchodzą do kwestii związanych z jakością powietrza. Nie są to przypadkowe przedsięwzięcia. Samorządy monitorują, co jest ich mieszkańcom w danym czasie potrzebne i aplikują do nas o wsparcie na tego typu działania – zauważa Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

 

Dotacja „Mazowsze dla czystego powietrza” – powiat przasnyski:

  • Miasto Przasnysz – „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez mycie ulic na mokro w mieście Przasnysz” – 195 929,00 złotych
  • Miasto i Gmina Chorzele – „Kontrola przestrzegania przepisów uchwały antysmogowej na terenie Miasta i Gminy Chorzele” – 33 264,00 złotych
  • Gmina Przasnysz – „Kampania edukacyjna na rzecz czystego powietrza w Gminie Przasnysz” – 12 466,00 złotych

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
7 miesięcy temu

piece na gaz sobie wstawcie. na ten legalny z Norwegii po cenie 3 razy co dziś.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu
Reply to  Mirek

No tak, lepiej finansować ruskie orki w onucach.