Trzech agresorów odizolowanych od rodzin. Opuścili mieszkania i mają zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych

W miniony weekend policjanci wydali zakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi wobec trzech osób podejrzewanych o stosowanie przemocy domowej.

 

W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy byli podejrzani o stosowanie przemocy domowej.

– Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodzin mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawców przemocy domowej i zakończyli interwencje zatrzymaniem awanturników w policyjnym areszcie – informuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Mundurowi wykorzystali instrumenty prawne, które pozwalają na szybkie izolowanie osoby dotkniętej przemocą od agresora.

– Policjanci zastosowali wobec 23, 63 i 66-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 100 m oraz zakaz kontaktowania się z osobą doznającą przemocy – dodaje rzeczniczka.

Policja informuje, że zgodnie z ustawą antyprzemocową sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie.

– W okresie obowiązywania nakazu lub zakazu policjanci co najmniej trzykrotnie będą sprawdzać, czy są one respektowane. Za niestosowanie się osoby do wydanego przez Policję zakazu lub nakazu, kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia – wyjaśnia policjantka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments