Trwa budowa ścieżki rowerowej z Przasnysza do Leszna. Prace zakończą się w połowie roku

Budowa ścieżki rowerowej z Przasnysza do Leszna postępuje. Wartość zadania inwestycyjnego opiewa na kwotę nieco ponad 3 mln 436 tys. zł.

 

– Budowana ścieżka rowerowa zaczyna się na wysokości skrzyżowania ul. Leszno z ul. Przemysłową w Przasnyszu, a kończy przed przejazdem kolejowym w miejscowości Leszno. Poza terenem zabudowanym będzie to wydzielony, asfaltowy pas dla rowerów, natomiast w terenie zabudowanym zaplanowano budowę ścieżki rowerowej z kostki brukowej – mówi nam Magdalena Kowalewska, z Referatu Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji ze Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

Ścieżka rowerowa na tym odcinku jest szczególnie wyczekiwana przez mieszkańców Leszna, Gostkowa czy Annopola, ale także przez miłośników turystki rowerowej, których w Przasnyszu i powiecie nie brakuje. Przeprowadzony w 2018 toku remont sprawił, że trasa stała się atrakcyjna dla kierowców podróżujących z i do Warszawy.

 

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na połowę roku 2022.

– Budowa ścieżki rowerowej Przasnysz – Leszno to kolejny przykład tego, że inwestujemy w bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Wykonaliśmy projekt i pozyskaliśmy środki zewnętrzne na zbudowanie tej ścieżki rowerowej, a także skutecznie zachęciliśmy samorządy: Miasta Przasnysz i Gminy Przasnysz do wsparcia finansowego inwestycji. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, gdyż na tej trasie miały miejsce tragiczne wypadki z udziałem rowerzystów – mówi starosta Krzysztof Bieńkowski.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grażyna
Grażyna
1 rok temu

Kostka tradycyjnie na piachu czy znajdzie się inny lepszy pomysł? Inwestycja potrzebna jak najbardziej tylko czy przetrwa najbliższe 2 lata?

Czadomen
Czadomen
1 rok temu
Reply to  Grażyna

Gdzie ty tu widzisz kostkę na piachu?
Przecież czarną ziemią nie będą równać terenu. To co widzisz to jest podbudowa pod kostkę a nie przygotowany już teren do układanie kostki.
Do układania kostki jeszcze daleka droga bo jak widzisz nawet nie ma obrzeży i krawężników.
Także Graża nie pykło ci stękanie. Nie znasz się to się nie wypowiadaj.

Xyz
Xyz
1 rok temu
Reply to  Grażyna

Hahaha, tak oczywiście na piach. Zauważ że ten piach jest sporo niżej od jezdni, więc jeszcze będą szły inne warstwy konstrukcyjne. I tu Cię zdziwię. Nie będzie kostki wcale ma tym kawałku ,, nawet na piachu” ( zostanie kostka tylko w Lesznie). Zamiast pisać komentarze, krytykować itp. , a nie mając wiedzy żadnej o inwestycji to proponuję odszukać dokumentacje na BIPie Starostwa i wtedy zobaczysz jaki jest ”inny pomysł” i czy ścieżka będzie z kostki, oraz po co jest ten piach i co pod nim zostało ukryte😉 pozdrawiam

Obrębiak
Obrębiak
1 rok temu

Bardzo dobra inwestycja! Bieńkowski na wójta gminy! Może to niektórym się wydawać głupie, ale powinien to przemyśleć.