Trwa budowa ścieżki rowerowej z Przasnysza do Leszna. Prace zakończą się w połowie roku

Budowa ścieżki rowerowej z Przasnysza do Leszna postępuje. Wartość zadania inwestycyjnego opiewa na kwotę nieco ponad 3 mln 436 tys. zł.

 

– Budowana ścieżka rowerowa zaczyna się na wysokości skrzyżowania ul. Leszno z ul. Przemysłową w Przasnyszu, a kończy przed przejazdem kolejowym w miejscowości Leszno. Poza terenem zabudowanym będzie to wydzielony, asfaltowy pas dla rowerów, natomiast w terenie zabudowanym zaplanowano budowę ścieżki rowerowej z kostki brukowej – mówi nam Magdalena Kowalewska, z Referatu Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji ze Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

Ścieżka rowerowa na tym odcinku jest szczególnie wyczekiwana przez mieszkańców Leszna, Gostkowa czy Annopola, ale także przez miłośników turystki rowerowej, których w Przasnyszu i powiecie nie brakuje. Przeprowadzony w 2018 toku remont sprawił, że trasa stała się atrakcyjna dla kierowców podróżujących z i do Warszawy.

 

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na połowę roku 2022.

– Budowa ścieżki rowerowej Przasnysz – Leszno to kolejny przykład tego, że inwestujemy w bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Wykonaliśmy projekt i pozyskaliśmy środki zewnętrzne na zbudowanie tej ścieżki rowerowej, a także skutecznie zachęciliśmy samorządy: Miasta Przasnysz i Gminy Przasnysz do wsparcia finansowego inwestycji. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, gdyż na tej trasie miały miejsce tragiczne wypadki z udziałem rowerzystów – mówi starosta Krzysztof Bieńkowski.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grażyna
Grażyna
11 miesięcy temu

Kostka tradycyjnie na piachu czy znajdzie się inny lepszy pomysł? Inwestycja potrzebna jak najbardziej tylko czy przetrwa najbliższe 2 lata?

Czadomen
Czadomen
11 miesięcy temu
Reply to  Grażyna

Gdzie ty tu widzisz kostkę na piachu?
Przecież czarną ziemią nie będą równać terenu. To co widzisz to jest podbudowa pod kostkę a nie przygotowany już teren do układanie kostki.
Do układania kostki jeszcze daleka droga bo jak widzisz nawet nie ma obrzeży i krawężników.
Także Graża nie pykło ci stękanie. Nie znasz się to się nie wypowiadaj.

Xyz
Xyz
11 miesięcy temu
Reply to  Grażyna

Hahaha, tak oczywiście na piach. Zauważ że ten piach jest sporo niżej od jezdni, więc jeszcze będą szły inne warstwy konstrukcyjne. I tu Cię zdziwię. Nie będzie kostki wcale ma tym kawałku ,, nawet na piachu” ( zostanie kostka tylko w Lesznie). Zamiast pisać komentarze, krytykować itp. , a nie mając wiedzy żadnej o inwestycji to proponuję odszukać dokumentacje na BIPie Starostwa i wtedy zobaczysz jaki jest ”inny pomysł” i czy ścieżka będzie z kostki, oraz po co jest ten piach i co pod nim zostało ukryte😉 pozdrawiam

Obrębiak
Obrębiak
11 miesięcy temu

Bardzo dobra inwestycja! Bieńkowski na wójta gminy! Może to niektórym się wydawać głupie, ale powinien to przemyśleć.