Tor jazdy Skody zaniepokoił mundurowych. Kierowca miał prawie 4 promile

Podczas „majówki” policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz nietrzeźwego rowerzystę. Rekordzista miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

 

Długi majowy weekend był czasem wzmożonej pracy policjantów, którzy szczególnie dbali o bezpieczeństwo na drogach. W powiecie makowskim pijanych kierowców nie zabrakło.

W miejscowości Perzanowo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Skodę, której tor jazdy zaniepokoił mundurowych.

– Podczas kontroli okazało się, że 47 – letni kierujący, mieszkaniec Ostrołęki miał prawie 4 promile alkoholu. Mężczyzna kierował pomimo zakazu kierowania pojazdami. Kierujący odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu kierowania pojazdami – informuje asp. Monika Winnik, oficer prasowy KPP Maków Maz.

 

Do podobnych interwencji doszło również w Różanie i w Rakach. W Różanie kierowca audi miał 0,3 promila, zaś w Rakach, kierowca nissana ponad 2 promile. Policjanci interweniowali również w Drążdżewie  – ponad 3 promile miał 41-letni rowerzysta.

Policja przypomina, że zgodnie z zaostrzonymi przepisami, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto przepisy podwyższyły dolną i górną granicę na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów, z 1 roku na 3 lata i z 10 na 15 lat. Recydywistom prawo jazdy zabierane jest dożywotnio. Wprowadzono również obowiązkowe kary finansowe dla kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości. Niezależenie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości 5 tys. zł. Świadczenia te trafiają na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości zgodnie z nowymi przepisami grozi mandat w wysokości 2500 zł.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
14 dni temu

Bardzo dobrze że policja jeździ po drogach i eliminuje pijanych, jeszcze jak by mieszkańcy poinformowali a wiedza niektórzy kto lubi po wypiciu alkoholu wracać jako kierowca.
Było by bezpieczniej na drogach, mogli by komuś krzywdę zrobić. Zawsze innych bronię.

Krzysiek
Krzysiek
14 dni temu

W tym wypadku tak trzymać.

Arkadiusz
Arkadiusz
14 dni temu
Reply to  Krzysiek

Dziekuje