Szpitalna rejestracja zmieni miejsce. Ma być bardziej komfortowo dla pacjentów

Rejestracja przasnyskiego szpitala niedługo zmieni swoje miejsce. Ma być przyjaźniej dla pacjentów, bardziej komfortowo i z uwzględnieniem standardów. Inwestycja zakończy się wraz z końcem sierpnia.

 

W czasie ostatniej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego zdecydowano o przyznaniu dotacji celowej dla Szpitala im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu na modernizację pomieszczeń na potrzeby rejestracji. Kwota dotacji to 110 tys. zł.

– Rejestracja Ogólna Poradni Specjalistycznych, która aktualnie znajduje się przy wejściu głównym do obiektu zostanie przeniesiona do pomieszczeń na tym samym poziomie – wcześniej zajmowanych przez bar – mówi nam dyrektor szpitala Zbigniew Makowski.

Zakres inwestycji obejmuje  dostosowanie pomieszczeń na potrzeby rejestracji, zakup i montaż mebli, zakup sprzętu komputerowego i innego wyposażenia oraz zakup systemu kolejkowego. Termin realizacji zadania zaplanowano na czas od 17 marca do 31 sierpnia bieżącego roku.

 

Jak zapewniał w czasie sesji rady powiatu dyrektor Zbigniew Makowski, przebudowa jest szpitalowi niezbędna.

– To jak się tam odbywa rejestracja w tej chwili, to urąga wszelkim standardom. Pacjenci stoją obecnie w ogromnej kolejce, skupieni na bardzo małej przestrzeni. Mi jest wstyd, jak patrzę na to, kiedy przychodzę do pracy. Ludzie się tam muszą przepychać jak za najgłębszej komuny – mówił.

Dodał również, że miejsce pierwotnie przeznaczone na bufet (a w którym docelowo ma mieścić się rejestracja pacjentów) nie funkcjonuje.

– Nie ma nikogo, kto by chciał tam prowadzić działalność, więc ta przestrzeń jest zupełnie niewykorzystana – stwierdził.

By zobrazować radnym, jak przeniesienie przychodni wpłynie na komfort pacjentów, przytoczył przykład banku PKO BP, który zmienił swoją siedzibę.

 

– W nowej rejestracji będzie biletomat, pacjent weźmie bilet i będzie wzywany do okienka. W oczekiwaniu będzie mógł sobie iść choćby na kawę – mówił Zbigniew Makowski.

Na pytanie radnych gdzie w szpitalu można wypić kawę stwierdził, że mini bufet planowany jest w miejscu po starej rejestracji.

– To nie będzie bar z daniami obiadowymi, bo nie ma tam do tego zaplecza, ale planujemy zrobić bufet, gdzie będzie można kupić kawę, herbatę czy kanapkę – wyjaśnił i dodał, że na razie plany nie są do końca sprecyzowane, więc na podanie szczegółów przyjdzie czas.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hjkkkcf
Hjkkkcf
8 miesięcy temu

Chyba nie macie na co kasy wydawać. Długi zwolnienia ludzi a oni rejestracjię przenoszą i wydają 100 tys

Rena
Rena
7 miesięcy temu
Reply to  Hjkkkcf

I bardzo dobrze ,bo w tej chwili to jak za komuny,brawo Panie dyrektorze że myśli Pan o pacjentach

Orlik
Orlik
8 miesięcy temu

To się chwali, dobry pomysł…
Ale co na przykład z przywilejami 'bez kolejki’: kombatanci, weterani, zasłużeni krwiodawcy?
Będzie taka opcja w biletomacie?

rob
rob
7 miesięcy temu

Komfortowo dowiemy się że wizytę mamy za dwa lata

Paweł
Paweł
7 miesięcy temu

Biletomat do rejestracji, czy oni spadli z księżyca. W czym to ma usprawnić tą rejestrację, najpierw zajmiesz kolejkę żeby się zapisać do następnej kolejki? Coraz lepsze pomysły ma ten dyrektor namaszczony przez nareszcie przasnyskiego.

Rena
Rena
7 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Wszystko wam źle, przeniescie się do chorzel będzie lepiej

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu
Reply to  Rena

Renia, dziś Ty masz dyżur? Może się weźmiesz za robotę?

Adaś
Adaś
7 miesięcy temu

Dla nas będzie wystarczająco komfortowo jak panie będą telefon odbierały

Rena
Rena
7 miesięcy temu
Reply to  Adaś

To prawda za dużo tam pracuje pań tak jak w wydziale komunikacji nic nie robią ,a pobory trzeba płacić

Aga
Aga
7 miesięcy temu

Większość systemów kolejkowych ma podział na grupy. Są wśród nich też uprzywilejowane. Ciekawe tylko czy nie będą nadużywane przez osoby bez przywilejów. Przasnysz, miasto znajomych moich znajomych po znajomości. Pozdrawiam

jest
jest
7 miesięcy temu
Reply to  Aga

Myślę ,że byli pracownicy ZOZ , a obecnie emeryci nie staną poza kolejnością ponieważ takich uprawnień nie posiadają. Wykorzystują nagminne , a lekarze nie reagują.Proszę uświadomić lekarzy oraz panie w rejestracji.(:

Konował
Konował
7 miesięcy temu

Wystarczy e-rejestracja i odbieranie telefonów. Taniej i wygodniej.

Gość
Gość
7 miesięcy temu

Bardzo dobrze, nie będzie kłotni i wpychania się bez kolejki, jeszcze w rejestracji powinni podawać przybliżoną godzinę wizyty u lekarza,a lekarze wszyscy powinni wyczytywać po numerach jak jest u chirurga

mieszkaniec
mieszkaniec
7 miesięcy temu

z jednej strony szkoda, że taka inwestycja w dobie zadłużenia szpitala i nieoczekiwanych ruchów kadrowych, ale z kolei szacun, że przez tyle lat nikt nie widział tego tłumu ludzi przy rejestracji i tej komunikacji z rejestratorkami przez 1cm szparę pod szybą, więc może to i potrzebne… ja bym sugerowała jeszcze zrobić jakąś ankietę pacjenta / pracownika na stronie szpitala „co powinno się zmienić”… np. DLACZEGO PARKING SZPITALA POWIATOWEGO jest płatny…. abstrakcja… przecież powstał z podatków mieszkańców, a nie jest to jakieś ścisłe centrum miasta, żeby tam zaraz wszyscy parkowali albo zrobić biletowanie, ale parking darmowy nie na 15 min.. tylko… Czytaj więcej »

Kazio
Kazio
7 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Słuszna uwaga, prosty wniosek, że do tej pory rządziły komuchy na czele z Sadowskim, a parking oczywiście powinien być płatny w centrum miasta.

Ajaj
Ajaj
7 miesięcy temu
Reply to  Kazio

No szczerze to w Rynku by dobry biznes za to zrobili 🙂 ale reszta ulic jest publiczna i nie ma parkowania

Rudy
Rudy
7 miesięcy temu

Bedzie jak w kabarecie najpierw kulturalnie czekamy z bilecikiem kilka najprawdopodobniej kilkadziesiąt minut później dowiadujemy się że wizytę do neurologa lub kardiologa mamy za ok rok czasu i co nic bo to w naszej najjaśniejszej standard tak wygląda system lecznictwa każdy do tego przyzwyczajony bo tak jest i bedzie ktoś kto choćby raz był w np Czechach i zetknął się z tamtejszą służbą zdrowia to może dostać szoku że można od razu zostać przyjętym na sorze u ortopedy kardiologa itp…Ale to po prostu normalny kraj…

Krysia
Krysia
7 miesięcy temu

Taki system działa juz w szpitalu w Makowie Maz. I jest dobrze.