Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach otrzymała własny sztandar.

Środa, 22 maja 2019 r., zapisała się złotymi zgłoskami w historii Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach. W 24. rocznicę V pielgrzymki św. Jana Pawła II do ojczyzny, odbyła się uroczystość nadania szkole nowego sztandaru.

Szkołę odwiedził bp. senior Diecezji Łomżyńskiej Stanisław Stefanek, który celebrował uroczystą mszę świętą oraz pobłogosławił nowy sztandar.

Główna część obchodów odbyła się w hali sportowej, gdzie uczniowie złożyli przysięgę wierności sztandarowi i wartościom szkoły oraz jej wielkiego patrona. Na zakończenie odbyła się część artystyczna, którą uświetnił absolwent szkoły Grzegorz Berk w solowym występie skrzypcowym.

W uroczystości wziął udział starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, który złożył na ręce dyrektor Hanny Wilgi gratulacje i życzenia owocnego funkcjonowania i rozwoju szkoły pod nowym sztandarem.

W czerwcu 2019 roku przestaje istnieć gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, które posiadało sztandar. Szkoła Podstawowa nr 2 w Chorzelach chce kontynuować misję i nauki tego Wielkiego Polaka oraz wypracowane przez wiele lat piękne tradycje.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments