Sukces Jakuba Długokęckiego i Dominiki Krzykowskiej z ZSP Przasnysz

Jakub Długokęcki i Dominika Krzykowska będą reprezentować Zespół Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu w eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w SGGW w Warszawie.

 

8 kwietnia 2022 r. na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie na wydziale Rolnictwa i Leśnictwa odbyły się okręgowe eliminacje XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

– Uczniowie naszej szkoły Jakub Długokęcki z klasy III  technikum rolniczego zajął I miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa oraz Dominika Krzykowska z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych zajęła III miejsce w bloku technologia żywności. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach centralnych Olimpiady, które odbędą się w SGGW w Warszawie, w dniach 27-28 maja 2022 r. – poinformował dyrektor Paweł Szczepkowski.

 

– IV miejsce w bloku gastronomia zajęła Agnieszka Borkowska uczennica IV klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych, która w zeszłym roku została laureatką podczas centralnej  XLIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Nasza szkoła dzięki tym sukcesom zajęła III miejsce w ogólnej klasyfikacji wszystkich szkół biorących udział w okręgowych eliminacjach XLV OWiUR w Olsztynie – dodaje.

Opiekunami Jakuba Długokęckiego podczas przygotowań do olimpiady byli nauczyciele: Błażej Gołębiewski oraz Paweł Szczepkowski przy wsparciu Jacka Ślubowskiego oraz Wojciecha Pietrzaka, zaś opiekunem Dominiki Krzykowskiej była Agnieszka Olbryś.

Gratulujemy.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments