Starostwo pozyskało prawie 5 mln dofinansowania do budowy odkrytych basenów w Przasnyszu

Dziś w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego w ramach Rezerwy celowej i ogólnej budżetu państwa oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jednym z beneficjentów jest powiat przasnyski, który właśnie pozyskał prawie 5 mln zł na budowę odkrytych basenów w Przasnyszu.

 

– Dziś rozdysponujemy ponad 42 mln złotych. To kolejna kwota dofinansowania z rezerwy celowej i ogólnej, to nadzwyczajne pomysły, które przeszły bardzo długą drogę akceptacji, a kolejna pula to pieniądze na drogi – mówił dziś wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Wśród dofinansowanych samorządów jest Powiat Przasnyski, który na budowę basenów odkrytych otrzymał prawie 5 mln złotych.

– Powiat Przasnyski przygotował dobry wniosek i złożył go do Wojewody Mazowieckiego. Wniosek uzyskał pozytywną ocenę w Ministerstwie Finansów, które wyraziło zgodę na zabezpieczenie wnioskowanej kwoty z rezerwy budżetu państwa – komentuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

– Otrzymane dofinansowanie stanowi aż 50% wartości rzeczowej inwestycji. Finalnie cały kompleks basenów Powiat wybuduje jedynie za ok. 870 tys. zł​ z własnych środków, czyli 9% wszystkich kosztów. To świetna wiadomość, gdyż powstałe w ten sposób oszczędności, powiat będzie mógł przeznaczyć na realizację innych działań na rzecz naszych mieszkańców – podano.

Koszt całego przedsięwzięcia to ok. 9,2 mln zł. Z tej sumy 4,7 mln zł pochodzi z rezerwy celowej budżetu państwa, 2,8 mln zł z tarczy antycovidowej, zaś 1 mln zł z budżetu Miasta Przasnysz. Pozostałe środki to środki własne powiatu.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie
nie
1 rok temu

Daję lajka.
Teraz się należy.

Jatoja
Jatoja
1 rok temu

I to są pieniądze zdobyte w słusznym celu, bardzo popieram

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Jatoja

Te 10 baniek można było wydać z głową. Ale po co? Będą fajerwerki przed wyborami. I to się liczy.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Z wody z sadzawek będzie można pozyskiwać AdBlue. Bo podobno w cenie teraz, więc da się zarobić. Po odseparowaniu mocznika zostaje słona woda, tę można sprzedać Patyczakowi, który wodę wleje do zazielenionej tężni. Wszyscy będą zadowoleni.

Faheem al-Zaid
Faheem al-Zaid
1 rok temu

moja liczna rodzina pomoze w tym biznesie.

Biala kobieta pamietajcie , przychodzta liczna na ten basen.

Duza przystojna mezczyzn allu akabarra

Faheem al-Zaid
Faheem al-Zaid
1 rok temu

Nie moga sie doczekac tych basenow i kiedy nas wpuscicie, Kim jestesmy poznacie wlanie na tych basenach

po kwaktach na niewiernych

Danzig2137
Danzig2137
1 rok temu

NO SPOKO, ale nie lepiej byłoby wykorzystać istniejący zalew Karwacz, zrobić plażę, lokal gastro,