Starostwo pozyskało prawie 5 mln dofinansowania do budowy odkrytych basenów w Przasnyszu

Dziś w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego w ramach Rezerwy celowej i ogólnej budżetu państwa oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jednym z beneficjentów jest powiat przasnyski, który właśnie pozyskał prawie 5 mln zł na budowę odkrytych basenów w Przasnyszu.

 

– Dziś rozdysponujemy ponad 42 mln złotych. To kolejna kwota dofinansowania z rezerwy celowej i ogólnej, to nadzwyczajne pomysły, które przeszły bardzo długą drogę akceptacji, a kolejna pula to pieniądze na drogi – mówił dziś wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Wśród dofinansowanych samorządów jest Powiat Przasnyski, który na budowę basenów odkrytych otrzymał prawie 5 mln złotych.

– Powiat Przasnyski przygotował dobry wniosek i złożył go do Wojewody Mazowieckiego. Wniosek uzyskał pozytywną ocenę w Ministerstwie Finansów, które wyraziło zgodę na zabezpieczenie wnioskowanej kwoty z rezerwy budżetu państwa – komentuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

– Otrzymane dofinansowanie stanowi aż 50% wartości rzeczowej inwestycji. Finalnie cały kompleks basenów Powiat wybuduje jedynie za ok. 870 tys. zł​ z własnych środków, czyli 9% wszystkich kosztów. To świetna wiadomość, gdyż powstałe w ten sposób oszczędności, powiat będzie mógł przeznaczyć na realizację innych działań na rzecz naszych mieszkańców – podano.

Koszt całego przedsięwzięcia to ok. 9,2 mln zł. Z tej sumy 4,7 mln zł pochodzi z rezerwy celowej budżetu państwa, 2,8 mln zł z tarczy antycovidowej, zaś 1 mln zł z budżetu Miasta Przasnysz. Pozostałe środki to środki własne powiatu.

 

ren

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie
nie
20 dni temu

Daję lajka.
Teraz się należy.

Jatoja
Jatoja
20 dni temu

I to są pieniądze zdobyte w słusznym celu, bardzo popieram

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
20 dni temu
Reply to  Jatoja

Te 10 baniek można było wydać z głową. Ale po co? Będą fajerwerki przed wyborami. I to się liczy.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
20 dni temu

Z wody z sadzawek będzie można pozyskiwać AdBlue. Bo podobno w cenie teraz, więc da się zarobić. Po odseparowaniu mocznika zostaje słona woda, tę można sprzedać Patyczakowi, który wodę wleje do zazielenionej tężni. Wszyscy będą zadowoleni.

Faheem al-Zaid
Faheem al-Zaid
20 dni temu

moja liczna rodzina pomoze w tym biznesie.

Biala kobieta pamietajcie , przychodzta liczna na ten basen.

Duza przystojna mezczyzn allu akabarra

Faheem al-Zaid
Faheem al-Zaid
20 dni temu

Nie moga sie doczekac tych basenow i kiedy nas wpuscicie, Kim jestesmy poznacie wlanie na tych basenach

po kwaktach na niewiernych

Danzig2137
Danzig2137
20 dni temu

NO SPOKO, ale nie lepiej byłoby wykorzystać istniejący zalew Karwacz, zrobić plażę, lokal gastro,