Starostwo Powiatowe: remont drogi wojewódzkiej 544 (Mława – Przasnysz – Ostrołęka) nie wcześniej niż pod koniec roku

Choć od podpisania umowy w sprawie remontu drogi wojewódzkiej 544 minął ponad rok, żadnych prac na drodze jeszcze nie widać. Zapytaliśmy Starostwo Powiatowe o to, na jakim etapie jest procedura i kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia remontu.

 

W maja 2021 roku Starostwo Powiatowe w Przasnyszu podpisało umowa z wykonawcą przebudowy drogi wojewódzkiej 544, Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych „OSTRADA” Sp. z o.o. Od tamtej pory minął ponad rok, jednak prace jeszcze się nie rozpoczęły. Skąd takie opóźnienie?

– W sprawie postępu prac nad przebudową drogi wojewódzkiej nr 544 informujemy, iż obecnie trwa odbiór dokumentacji od wykonawcy. Rozpoczęcia prac remontowych należy spodziewać się najwcześniej pod koniec roku 2022 – odpowiada Starostwo Powiatowe.

 

– Opóźnienia przy realizacji tej inwestycji wynikają z długiego przygotowania dokumentacji technicznej wraz z uzgodnieniami, m.in. podziałów działek. Nie jest to zależne od zamawiającego, czyli samorządu Powiatu Przasnyskiego – czytamy w przesłanej odpowiedzi.

Przypomnijmy, że szacowany koszt przebudowy tej drogi to około 69 mln zł (ponad 55 mln zł ze środków UE). Przebudowane mają być odcinki Przasnysz – granica powiatu w kierunku Mławy oraz Przasnysz – Karwacz. Oprócz remontu drogi powstać ma m.in. rondo w Zawadkach przy strefie gospodarczej oraz ścieżki rowerowe na całej długości do miasta i od miasta Przasnysz.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Uzytkownik_tej_drogi
Uzytkownik_tej_drogi
17 dni temu

A ścieżki rowerowe będą ładne asfaltowe czy takie jak na Leszno?

Pan Stanisław
Pan Stanisław
17 dni temu

Jakiekolwiek niech będą, byle nie takie jak Szczepankowski zrobił na różowych słupach. Można powiedzieć, że to ścieżka z papieru

Ewka
Ewka
17 dni temu
Reply to  Pan Stanisław

Nie z papieru tylko z ciasta naleśnikowego. Sławomir lubi je szczególnie jesienią

Ola
Ola
17 dni temu
Reply to  Pan Stanisław

Wystarczy o nie zadbać poprostu przyciąć popocza i wszystko ok Chtba tamtędy nie jeździsz i masz wiedzę ze swojej wredności

Amator
Amator
17 dni temu

Jak mają kłaść asfalt na śnieg, to lepiej już poczekać do kwietnia. Niby można rozkładać przy +5 ale trwałość nie jest dobra.