Starosta Krzysztof Bieńkowski przekazał strażakom z OSP w Chorzelach kluczyki do służbowego samochodu.

16 kwietnia 2019 r. decyzją Zarządu Powiatu Przasnyskiego, Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, który jest także strażakiem ochotnikiem, dokonał uroczystego przekazania na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach samochodu służbowego marki Skoda Fabia, dotychczas wykorzystywanego na potrzeby starostwa. W imieniu OSP odbioru dokonali: prezes Krzysztof Kolwicz, naczelnik Adrian Stefański oraz druh Grzegorz Grabowski.

Przekazane auto posłuży jako samochód transportowy w ćwiczeniach i wyjazdach służbowo-szkoleniowych chorzelskich strażaków, a także usprawni funkcjonowanie jednostki strażackiej podczas działań ratowniczo-gaśniczych.
OSP Chorzele powstała w roku 1904 r. 15 lutego 1995 r. została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Jest jednostką typu S-3+ posiadającą na swym wyposażeniu samochód GCBA 6/32 i dwa GBA w tym jeden z funkcją ratownictwa technicznego, oraz samochód ratownictwa drogowego SRt. Ponadto posiada 1 samochód specjalny. Doposażona jest w sprzęt hydrauliczny „LUKAS” służący do ratownictwa drogowego, pompy wodne, agregaty prądotwórcze, piły spalinowe do drewna ,betonu i stali. Ilość członków ogółem to 40 druhów. W szeregach jest 31 wyszkolonych członków po kursach: podstawowych, technicznym, LPR, przeciwpowodziowym i ratownictwa na wodach, konserwatorów, dowódców, naczelników OSP i pomocy przedlekarskiej. Warunki lokalowe to 4 boksy garażowe z podłączeniem do centralnego ogrzewania. Z uwagi na położenie jednostki przy trasie nr 57 dysponowana jest często do zdarzeń związanych z wypadkami drogowymi.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments