Spotkanie autorskie z Tomaszem Justyniarskim

Tomasz Justyniarski, autor nowo wybranej lektury szkolnej pt. „Psie troski”, odwiedził niedawno Zespół Szkół w Bogatem, by porozmawiać o bardzo ważnych rzeczach – na przykład o miłości ludzi do zwierząt i zwierząt do ludzi. W perspektywie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia były to dyskusje więcej niż istotne.

Książka pana Justyniarskiego zatytułowana „Psie troski” zajęła niedawno pierwsze miejsce w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. „Wybierzmy wspólnie lektury”. Mało tego: autor zwyciężył w dwóch kategoriach naraz – okazał się najlepszy według głosów nauczycieli oraz rodziców. Wspomniana książka wygrała nawet z samym „Harrym Potterem”!

Uczniowie Zespołu Szkół w Bogatem mieli już okazję zetknąć się z samym utworem – m.in. na lekcjach języka polskiego fragmenty książki były czytane na głos. Wszyscy też, którzy poznali historię „Psich trosk”, zgodnie twierdzili, że opowiedziane wydarzenia są bardzo, bardzo wzruszająca.

Dlatego też samo spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zaproszony autor długoopowiadał m.in. o przyjaźni chłopca i psa ze schroniska, o potrzebie miłości w życiu człowieka, a także jak dbać o miłość i przyjaźń – tak ludzi, jak i zwierząt. Pisarzowi towarzyszył jego wierny towarzysz podróży, czyli pies. Uczniowie zainteresowani lekturą mogli kupić książkę z audiobookiem i otrzymać autograf autora.

Akcja sprzedaży książek wspiera Zwierzęta Bezdomne Towarzystwa Obrony Zwierząt RP.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments