Spotkania z matematyką na Politechnice Warszawskiej – uczniowie przasnyskiego „KEN-a” pod opieką naukową warszawskiej uczelni

Kilka dni temu klasa 4a z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu wraz ze swoim opiekunem Maciejem Mikulskim rozpoczęła udział w projekcie „MatFizChem Spotkania z Matematyką”.

 

Cykl zajęć jest organizowany przez Politechnikę Warszawską, a przasnyskie liceum jest jedną z 11 szkół w kraju objętych opieką naukową warszawskiej uczelni.

– Inauguracyjne spotkanie na wydziale MiNI Politechniki Warszawskiej rozpoczęło się testem wstępnym dla naszych uczniów. Pierwsza część zajęć to spotkanie z dr Barbarą Roszkowską-Lech, która wprowadziła młodzież w „Ekstrema bez pochodnych”.  Po tych zajęciach młodzi matematycy na pewno nie pomylą takich pojęć jak średnia arytmetyczna, geometryczna, kwadratowa czy harmoniczna. A tak trochę od bardziej praktycznej strony – już teraz wiemy, gdzie stanąć np. w muzeum, żeby móc najlepiej podziwiać obraz – informuje Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu.

 

A potem było jeszcze ciekawiej.  Dr inż. Michał Zwierzyński opowiedział kilka fascynujących „Bajek kombinatorycznych”.

– Okazuje się, że skomplikowane formuły z symbolami Newtona, silniami i sigmami można zamienić w pasjonujące opowieści o zbójnikach i ich hersztach, dzięki czemu można je łatwiej zapamiętać i zrozumieć – relacjonuje szkoła.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments