Sportowe zmagania strażaków z gminy Chorzele [FOTO]

W sobotę, 9 lipca na Stadionie Miejskim w Chorzelach odbyły  się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych oraz turniej o tematyce profilaktycznej.

 

Udział w zawodach wzięło 10 drużyn z terenu gminy Chorzele: jednostka OSP Budki, Krukowo, Chorzele, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Nowej Wsi oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: z Łazu, Pruskołęki, Rembielina, Rzodkiewnicy, Raszujki, Zarąb, a także Drużyna Żeńska.

Drużyny rywalizowały między sobą w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych.

–  Nie od dziś wiadomo, że na strażaków OSP z jednostek z terenu miasta i gminy Chorzele zawsze można liczyć. Wszyscy dysponują świetnymi umiejętnościami i starali się zająć jak najlepsze miejsca. Miejsca w każdej konkurencji odgrywają rolę, ale najważniejsze, że możemy być dumni z naszych wspaniałych strażaków i polegać na nich w życiu codziennym oraz w sytuacjach wymagających pomocy – podsumowuje zawody Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

 

 

Wyniki:

I miejsce – OSP Łaz

II miejsce – OSP Zaręby

III miejsce – OSP Nowa Wieś

 

Kwalifikacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wygląda następująco:

I miejsce – MDP Nowa Wieś

II miejsce – MDP Chorzele

 

Każda z drużyn otrzymała puchary, medale, a także nagrody pieniężne. Zostaną one przeznaczone na doposażenie sprzętu bojowego.

Dodatkową atrakcją w trakcie zawodów była możliwość założenia narkogogli oraz alkogogli, które ukazują negatywne skutki spożywania wszelkiego rodzaju używek.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments