Spadek cen paliw na stacjach. Będzie jeszcze taniej?

Cena ropy naftowej na światowych rynkach spadła poniżej 100 USD za baryłkę. Obniżki cen już widać na stacjach. Jak wygląda sytuacja w Przasnyszu?

 

W tym tygodniu kierowcom coraz częściej udaje się zatankować benzynę w nieco niższych cenach. Od kilku dni utrzymuje się trend spadkowy, choć paliwo i tak jest znacznie droższe, niż było jeszcze kilka miesięcy temu.

Na dwóch największych przasnyskich stacjach: Orlen i BP obniżki są widoczne. W środę, 3 sierpnia na obu stacjach benzyna Pb95 kosztowała 7,09 zł. Dziś w czwartek, 4 sierpnia jest jeszcze taniej. Za litr 95 zapłacimy 6.89 zł. Tankując diesla na BP zapłacimy natomiast 7.25 zł za litr. Według zapowiedzi analityków w kolejnych dniach ceny powinny nieznacznie spaść.

 

Przyczyn spadku cen paliw eksperci upatrują w taniejącej ropie naftowej na rynkach światowych, a także w umacniającym się do głównych walut złotym. Obniżkom miała pomóc też fuzja Orlenu z Lotosem.

Polska Izba Paliw Płynnych poinformowała, że w ciągu miesiąca średnia cena benzyny 95 w Polsce spadła o ponad 50 gr. Analitycy przewidują, że należy oczekiwać kolejnych spadków cen, choć… „mogą one nie być już tak dynamiczne”.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu

Jak za Tuska ropa była po 130 USD za baryłkę,a na stacjach litr diesla dochodził do 6 zł, to Jarosław na mowinicy sejmowej wymachiwał kanistrem domagając się obniżki cen paliw.

Dziś ropa po 100 USD, benzyna przy niższym VAT ponad 7 zet. I kto tu z kogo debila?

Konowal
Konowal
14 dni temu

Do swej analizy dołącz koszt dolara, koszty kontraktów terminowych, koszty energii i koszty pracowników. Teraz to tylko bzdury wyrwane z kontekstu piszesz.

Ait
Ait
14 dni temu
Reply to  Konowal

Zapomniałeś o 500+, 13i14 emeryturze i innych wałkach