Są chętni do przebudowy kolejnego odcinka drogi Mchowo – Janowo

6 lutego 2024 roku Powiat Przasnyski ogłosił przetarg na przebudowę drogi 3216 W Janowo – Mchowo. Zgłosiło się dwóch oferentów.

 

Odcinek drogi 3216 W Janowo – Mchowo ma zyskać nową nawierzchnię, umocnione pobocza i oświetlenie skrzyżowania. Środki pozyskane na ten cel pochodzą z VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, dedykowanego samorządom, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. W wyniku postępowania zgłosiło się dwóch oferentów. Wartość inwestycji to ponad 2 miliony złotych.

– Przeznaczony do przebudowy odcinek drogi powiatowej 3216 W (Janowo) gr. woj. – Mchowo znajduje się w Łaniętach i obejmuje ok. 1 km fragment od skrzyżowania z drogą wiodącą do Moraw Wielkich w kierunku Przasnysza. Inwestycja będzie polegała na dostosowaniu drogi do standardów klasy Z i ułatwi połączenie z drogą krajową nr 57, usprawniając – poprzez drogę gminną – obsługę istniejących Kopalni Zakładów Kruszyw – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

– Inwestycja umożliwi eliminację wykluczenia transportowego mieszkańców gminy Krzynowłoga Mała i okolic, pozytywnie wpływając na bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Z przebudowy drogi powiatowej 3216 W skorzystają również mieszkańcy samego Przasnysza oraz sąsiednich gmin, wybierających ją jako alternatywę w podróży na Mazury, do Trójmiasta lub Olsztyna – dodaje samorząd.

Przebudowana droga uzyska jezdnię o wymaganej przepisami szerokości, pobocza z umocnione o nawierzchni bitumicznej, przebudowane skrzyżowania z drogami gminnymi (w tym z kopalni kruszyw), oświetlenie skrzyżowań oraz udrożniony system odwodnienia. Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki środkom pozyskanym przez Powiat Przasnyski z programu Polski Ład w wysokości 2 010 496,79 zł.

Oferty można było składać do dnia 22.02.2024 roku. Do wykonania zadania zgłosiło się dwóch chętnych oferentów: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Inżynieryjnych PRDI S.A. z Mławy. Oferty opiewają na kwotę 2 109 843,45 zł oraz 2 625 357,20 zł brutto. Postępowanie przetargowe jest nadal w toku.

– Najniższa z kwot nieco przekracza sumę, którą Powiat Przasnyski zamierzał przeznaczyć na to zadanie, ale różnica jest na tyle niewielka, że Zarząd oraz Rada Powiatu Przasnyskiego przypuszczalnie zwiększą jej finansowanie, co doprowadzi do zawarcia umowy z wykonawcą – przekazuje Starostwo.

Termin wykonania zamówienia wyniesie 140 dni od dnia zawarcia umowy. Inwestycja będzie kontynuacją prac przeprowadzonych na drodze powiatowej 3216 W Janowo – Mchowo w latach ubiegłych.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments