Remont drogi Borkowo Falenta – Pierzchałki zagrożony. Gmina Czernice Borowe odda ponad 400 tys. złotych?

Remont drogi Borkowo Falenta – Pierzchały – Pierzchałki stanął pod znakiem zapytania. Oferty, które wpłynęły opiewają na ponad 1 mln 600 tys. zł.

 

Remont drogi gminnej Borkowo Falenta – Pierzchały – Pierzchałki został dofinansowany w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie nawierzchni asfaltowej drogi o długości 2,2 km wraz z poboczami i oznakowaniem. Na jego realizację gmina otrzymała wsparcie w wysokości 400 345,82 zł, co stanowi 69,29% kosztów kwalifikowalnych inwestycji.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Czernice Borowe wójt Marek Wojciech Brzeziński poinformował, że jeszcze w tamtym roku zawarto umowę na mocy przetargu, niestety ta została zerwana przez wykonawcę.

Na początku września samorząd ogłosił ponownie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości poniżej progów unijnych w trybie podstawowym. Termin składania ofert upłynął 23 września.

 

– W tym przetargu ceny poszybowały do góry i oferty, które zostały złożone to kwoty ponad 1 mln 600 tys. złotych, a druga jeszcze wyższa. W tym momencie przekracza to nasz budżet i nasze możliwości finansowe. Wspomnę, że przyznana dotacja w ramach złożonego projektu to tylko 400 tys. złotych. Musielibyśmy dołożyć ponad 1 mln złotych, co czyni tą inwestycję praktycznie niemożliwą – informuje wójt.

Sprawa tej drogi była już konsultowana u marszałka województwa mazowieckiego.

– Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze odpowiedzi na piśmie, ale mam już wstępnie przekazaną informację, że w tegorocznym budżecie dodatkowe wsparcie jest praktycznie niemożliwe. Najprawdopodobniej więc przyjdzie nam tą inwestycję przełożyć, zaniechać jej i wnioskować po raz kolejny o środki. A potem realizować ją w przyszłości – dodaje wójt.

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
1 miesiąc temu

Pan Wójt przełożył i zaniechał chyba nie tylko tą inwestycję. Droga w Kosmowie Nart miała być remontowana w sierpniu, mamy październik i dalej dziury których nie daje się już ominąć.

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Marta

Niech krzaki powycina od Pawłowa bo minąć się nie da ciężarówką