Radny pisze, starosta odpowiada: „Uszkodzenia zostaną naprawione do połowy kwietnia”

Jakiś czas temu informowaliśmy, że do Rady Powiatu Przasnyskiego wpłynęła interpelacja od radnego Dariusza Wilgi, który apelował o naprawę bariery mostowej, na rzece Ulatówka, pomiędzy miejscowościami Ulatowo – Pogorzel  i Małowidz. Zwracał również uwagę na spękania wykonywanych w obecnej kadencji poszerzeń drogi nr 3234W (Stara Wieś – Chorzele – Krasnosielc) na odcinku Jednorożec – Brzeski Kołaki.

 

Odpowiedzi radnemu udzielił starosta powiatu przasnyskiego Paweł Mostowy. Podał terminy napraw (treść interpelacji znajdziecie tutaj: https://www.infoprzasnysz.com/poszerzenia-jezdni-po-krotkim-czasie-uzytkowania-zaczely-pekac-bariera-mostowa-na-naprawe-czeka-od-ubieglego-roku/).

„Bariera mostowa, a w zasadzie jej część tj. końcówka bariery strona prawa o długości około 2,5 m uległa uszkodzeniu w wyniku uderzenia przez samochód w 2023 roku. Powiatowy Zarząd Dróg w Przasnyszu wystąpił do Zakładu Ubezpieczeń o ustalenie i wypłatę odszkodowania, uzyskał decyzję oraz odszkodowanie w wysokości 8.640,14zł. Na czas likwidacji uszkodzenia zabezpieczono końcówkę bariery w sposób trwały, z wykorzystaniem elementów istniejącej barier. Z uwagi na konieczność montażu dwóch uszkodzonych słupków do istniejącego pomostu żelbetowego roboty te zostaną wykonane przez specjalistyczną firmę w odpowiednich warunkach, tj. do połowy kwietnia” – poinformował starosta Paweł Mostowy.

Odniósł się także do tematu spękań znajdujących się po prawej stronie drogi na odcinku około 200m.

„Fakt ten został zgłoszony w formie wezwania (09.11.2023r) do Wykonawcy przebudowy drogi 3234W Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Inżynieryjnych „PRDI” S.A. Mława Ul. Stefana Roweckiego „Grota” 8, 06-500 Mława, w celu usunięcia uszkodzenia. Termin wykonywania określono na dzień 15.04.2024 r.”- czytamy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

„Bariera mostowa” dobre

Basia
Basia
1 miesiąc temu

Do połowy kwietnia Kpina

Irek
Irek
1 miesiąc temu

Obudził się w porę Pan Radny, całą kadencje mało kto wiedział ze taki radny jest, a tu proszę przed samymi wyborami wyłonił się

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

A ja bym chętnie się dowiedział kto w Powiecie odbiera te partaniny.

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

Dyrektor powiatowego zarządu dróg?

Henryk
Henryk
1 miesiąc temu

to chyba żart z okazji 1 kwietnia, znaczy 1 marca?