Poszerzenia jezdni po krótkim czasie użytkowania zaczęły pękać, bariera mostowa na naprawę czeka od ubiegłego roku

Do Rady Powiatu Przasnyskiego wpłynęła interpelacja od radnego Dariusza Wilgi. Ten apeluje o naprawę bariery mostowej, na rzece Ulatówka, pomiędzy miejscowościami Ulatowo – Pogorzel  i Małowidz. Zwraca również uwagę na spękania wykonywanych w obecnej kadencji poszerzeń drogi nr 3234W (Stara Wieś – Chorzele – Krasnosielc) na odcinku Jednorożec – Brzeski Kołaki.

 

„Bariera mostowa po zdarzeniu drogowym w ubiegłym roku jest wyłącznie zabezpieczona, a nie naprawiona, natomiast poszerzenia już po krótkim okresie użytkowania odpękują od jezdni” – pisze radny Dariusz Wilga.

„Poszerzenia mają zbyt małą szerokość, aby można było użytkować je jako ścieżki rowerowe (normatywna minimalna szerokość dla ścieżki jednokierunkowej wynosi 1,5 m), tym bardziej, że również pobocza nieutwardzone są zbyt wąskie (minimalna szerokość nieutwardzonego pobocza powinna wynosić 0,5 m). Z wielokrotnych wypowiedzi medialnych byłego starosty Krzysztofa Bieńkowskiego wynikało, że te poszerzenia będą użytkowane jako ścieżki rowerowe, co na ten moment nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla użytkowników poszerzeń” – stwierdza.

Radny zwraca się o pilne usunięcie zabezpieczeń i wykonanie odpowiedniej bariery mostowej, a także uszczelnienie rys ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających z tej trasy.

Do sprawy wrócimy i poinformujemy o udzielonej radnemu odpowiedzi.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lolo
Lolo
1 miesiąc temu

A no Panie Darku sam Pan wie jak to w PZD jest. „Fuszerka goni fuszerkie „,najważniejsze że projektanci( którzy nawet nie wiedzą gdzie ten powiat jest) pięknie zaprojektowali ” remont,przebudowę albo coś na podobe” bo naprawdę nie wiem jak to nazwać) wzięli kasiorę a firmy jak umiały tak wykonały. A Pan Dyrektor z pocałowaniem w rekie i tak odebrał ta fuszerkie i pewnie gali gwarancej do ” stu dni” ! A w „studni ” papiery się rozpuściły i po gwarancji! Zarządcy pojedźcie na powiat ostrołęcki np.ostatnio budowana droga Baranowo- Wyszel i uczcie się od mądrych ludzi….! Pozdrawiam serdecznie

Ddd
Ddd
1 miesiąc temu

Na ul Bukowej w Przasnyszu pasy wytarły się przez 2 miesiące.Ile kosztowało namalowanie takich pasów?

Kazio
Kazio
1 miesiąc temu
Reply to  Ddd

Pasy maluje się farba a nie rozpuszczalnikiem,a potem takie skutki

Kazio
Kazio
1 miesiąc temu
Reply to  Ddd

A gdzie radny nie sprawdzil czym malowali

Henio
Henio
1 miesiąc temu

Brawo Darek na tyle kadencji pierwsza interwencja i to przed wyborami chyba stołek zaczyna być gorący

Sylwek(najprawdziwszy)
Sylwek(najprawdziwszy)
1 miesiąc temu

Następny radny obudził się przed wyborami. Przypomnę że to za Waszej kadencji był tam pseudoasfalt w postaci smoły posypanej kamieniem. Temu Panu już podziękujemy przy wyborach.

Jerzy
Jerzy
1 miesiąc temu

Sylwek , startuj i Ty. Bierz się do działania , widzę , że jesteś bardzo poważnym , zapewne prawdopodobnie bardzo dobrze wykształconym gościem. Prawdopodobnie zawsze patrzysz trzeźwo na świat. Dużo widzisz . Naprawdę możesz dużo zrobić. Do dzieła.