Przychodnia Zdrowia w przasnyskim szpitalu oferuje pacjentom „opiekę koordynowaną”. Kto i w jaki sposób może z niej skorzystać?

Koordynacja opieki nad pacjentem w Przychodni Zdrowia SP ZZOZ w Przasnyszu dotyczy schorzeń w zakresie kardiologii oraz chorób płuc. Ma zapewnić wyższy standard leczenia w przasnyskiej placówce.

 

Opieka koordynowana to rozwiązanie, które Ministerstwo Zdrowia wprowadziło pod koniec ubiegłego roku.

– Pracowaliśmy nad tą reformą przez ostatni rok, a założenia wypracowaliśmy w dużej mierze na podstawie oczekiwań pacjentów – zapowiadał na konferencji prasowej szef resortu.

W ramach opieki koordynowanej lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) współpracuje ze specjalistami. „Zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem, leczeniem i edukacją pacjenta na temat wybranych chorób” – czytamy na stronie pacjent.gov.pl.

Dokładnie oznacza to, że lekarz POZ będzie mógł zlecić pacjentowi badania (w sytuacjach medycznie uzasadnionych), które do tej pory były zarezerwowane dla lekarza specjalisty. Leczenie będzie oparte na indywidualnym planie leczenia i ma uwzględniać nie tylko wykonywanie badań, ale także konsultacje między lekarzem POZ a lekarzem specjalistą i dodatkowe konsultacje np. z dietetykiem.

 

W Przasnyszu lekarz poprowadzi pacjentów kardiologicznych i z chorobami płuc

Usługa teraz dostępna jest w przasnyskim szpitalu. Jak informuje nas SP ZZOZ Przasnysz „koordynacja opieki nad pacjentem w Przychodni Zdrowia SP ZZOZ w Przasnyszu dotyczy schorzeń w zakresie: kardiologii oraz chorób płuc. W przypadku pacjentów, u których zdiagnozowano choroby z tych zakresów, lekarz POZ przeprowadza poradę kompleksową, na której ustala indywidualny plan leczenia”

Wprowadzenie opieki koordynowanej w Przychodni Zdrowia SP ZZOZ w Przasnyszu zapewnia dostęp do:

  • Badań diagnostycznych z obszaru kardiologii oraz chorób płuc (do tej pory na te badania kierował lekarz specjalista). Poszerzenie katalogu badań w POZ ma skrócić czas potrzebny na wykonanie diagnostyki i pozwolić na szybsze postawienie diagnozy i wprowadzenie właściwego leczenia. Chodzi m.in. o EKG wysiłkowe, Holter EKG (24, 48, 72 godz.), USG Doppler naczyń kończyn dolnych, ECHO serca
  • Konsultacji z lekarzem specjalistą z zakresu kardiologii, pulmonologii. Ułatwi to prowadzenie opieki kompleksowej nad pacjentem, bez konieczności kierowania go do lekarza specjalisty udzielającego świadczeń w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.
  • Konsultowania stanu zdrowia pacjenta przez lekarza POZ z lekarzem specjalistą. Konsultacje lekarskie będzie można prowadzić również zdalnie. Bezpośrednie omówienie wyników badań pacjenta i dalszego przebiegu leczenia między lekarzami, wpłynie na większą skuteczność terapii i bezpieczeństwo pacjenta.
  • Wizyt kompleksowych z Indywidualnym Planem Opieki Medycznej (IPOM). Poprawi to opiekę nad pacjentami chorymi przewlekle oraz przyczyni się do wdrożenia standardów opieki w chorobach przewlekłych objętych koordynacją.
  • Porad edukacyjnych prowadzonych przez lekarzy.
  • Porad dietetycznych realizowanych przez dietetyków (przy rozpoznaniu np. cukrzycy).

 

Osoby zainteresowane opieką koordynowaną powinny kontaktować się z rejestracją Przychodni zlokalizowanej na parterze przasnyskiego szpitala (telefonicznie: 29 753 43 89 / 29 753 41 11 lub osobiście.

Szpital przypomina, że w przypadku nowych pacjentów konieczne jest złożenie deklaracji wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w Przychodni Zdrowia SP ZZOZ w Przasnyszu.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dkt
Dkt
7 miesięcy temu

Najlepsza przychodnia!

Korsarz
Korsarz
7 miesięcy temu
Reply to  Dkt

Zgadzam się, już dawno się tam przepisałem i jestem zadowolony

Jdd
Jdd
7 miesięcy temu
Reply to  Korsarz

To gratuluje,dzięki „opiece ” przasnyskiego szpitala moja mama w ciągu 10 dni schudla 10 kg a tzw pulnonolog z wyksztacenia zmniejszyl przeplyw tlenu przez rezpirator bo saturacja byla na poziomie 90procent,co zakończylo sie tym ze mama zmarla dwa tygodnie po wypisaniu ze „szpitala”

Korsarz
Korsarz
7 miesięcy temu
Reply to  Jdd

Rezpirator? To faktycznie mogło zaszkodzić Pacjentce…

Jdd
Jdd
7 miesięcy temu
Reply to  Korsarz

To gratuluję,moja mama po 10 dniach pobytu w przasnyskim”szpitalu”schudla dziesięć kg a tzw pulmonolog zmniejszyl przeplyw tlenu przez respirator bo saturacja byla na poziomie90 procent ,po czym wypis do domu i mimo wszelkich możliwych leczeń mni żywienia pozaustrojowego organizm odmówił współpracy chociaż przytyla 2 kgtak ze ja osobiście nie chcę byc leczony w tym „przybytku” wole umrzeć bez ich pomocy

Korsarz
Korsarz
7 miesięcy temu
Reply to  Jdd

Ciekawe czy w stanie zagrożenia życia też byś nie chciał ich pomocy…

Jdd
Jdd
7 miesięcy temu
Reply to  Korsarz

Ten rezpirator to tylko literówka a jesli chodzi o zagrozenie zycia to przyjmuje leki wielokrotnie silniejsze od morfiny ale do tego akurat szpitala nikt mnie nie zaciagnie,choć może i nie wygląda to wolę np Maków Mazowiecki,tak że cos niecoś o zagrożeniu życia wiem ale póki co jakoś daję radę