Przez Internet chciał kupić… konia. Stracił pieniądze, zwierzęcia nie otrzymał

Ktoś na jednym z internetowych portali wystawił konia rasy wielkopolskiej na sprzedaż. Ogłoszeniem zainteresował się mieszkaniec powiatu makowskiego, który pomyślał, że trafił na wyjątkową okazję.

 

– W weekend policja otrzymała zgłoszenie od 30 – letniego mieszkańca powiatu makowskiego, który na jednym z portali internetowych zakupił konia rasy wielkopolskiej, za którego wpłacił 500 zł zaliczki. To miała być dobra okazja, jednak po wpłaceniu zaliczki sprzedający zerwał kontakt z kupującym i skasował ogłoszenie. Mężczyzna stracił pieniądze – informuje asp. Monika Winnik z makowskiej komendy.

30 – latek już po fakcie znalazł te samo ogłoszenie na innym portalu, gdzie były te same zdjęcia konia, lecz cena za zwierzę wynosiła 9500 euro. Jak się okazało to ogłoszenie było prawdziwe, a zdjęcia zamieszczone na poprzedniej aukcji zostały skopiowane przez oszusta.

 

Policja przypomina, że nie zawsze korzystna oferta jest prawdziwą.

– Dostępność sklepów internetowych i aukcji na popularnych portalach cieszy się sporym powodzeniem. Niestety niejednokrotnie stajemy się wtedy łatwym celem dla cyberprzestępców. Pamiętajmy, by zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Uważajmy na „super okazje”, bo nie zawsze to co widać na zdjęciu jest takie samo w rzeczywistości, lub nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny – komentuje zdarzenie asp. Monika Winnik.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments