Przasnyszanie pobiegli „Tropem Wilczym”.

Przasnysz w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych,  włączył się w projekt ogólnopolski  „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Uroczystość zorganizowana została wspólnie przez Miasto Przasnysz, Jednostkę Wojskową 5699 i Starostwo Powiatowe. Na zaproszenie do udziału w biegu, skierowane przez Organizatorów, odpowiedziało łącznie 130 osób. W biegu uczestniczyli między innymi: żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu oraz V Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej z Ciechanowa, strażacy, mieszkańcy miasta i powiatu, a wśród nich dzieci i młodzież szkolna.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, które na mecie wręczali – Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski, Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz Dowódca JW 5699 w Przasnyszu płk dr Mariusz Gułaj. Dodatkową atrakcją tego dnia była możliwość obejrzenia zaprezentowanego na miejskim Rynku sprzętu wojskowego. Na zmarzniętych uczestników czekała po biegu żołnierska grochówka oraz ciepłe i zimne napoje.

Źródło UM Przasnysz
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments