Przasnysz. Na warsztatach kulinarnych poznawali smaki kuchni ukraińskiej

W środę, 1 lutego w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu odbyły się warsztaty kulinarne. Uczestnicy przygotowali wytrawne naleśniki z wątróbki.

 

Inicjatorkami i pomysłodawczyniami spotkania, które odbyło się w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej były Ukrainki zamieszkujące w Przasnyszu. W celu integracji środowisk zaproponowały wspólne gotowanie ukraińskich potraw. Wybór padł na wytrawne naleśniki wątróbkowe z farszem złożonym z sosu czosnkowego, podsmażonej cebuli i marchewki.

Na warsztatach pojawiły się m.in. seniorki, które wcześniej brały udział w projekcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu, ale także mieszkańcy działający w stowarzyszeniach i grupach nieformalnych z terenu miasta.

 

Wszyscy zaangażowali się w przygotowanie dania, potem przyszedł czas na degustację. Jak przyznają uczestnicy wydarzenia, danie było bardzo smaczne. W czasie spotkania padła zapowiedź i pomysł zaproszenia obywateli Ukrainy i wspólnego przygotowania tradycyjnego dania polskiego.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach działań animacyjnych CAWSL w Przasnyszu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej (pracownikami socjalnymi z działy pogłębionej pracy socjalnej).

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
9 miesięcy temu

Znowu te same twarze.