Przasnysz. Kenijczycy zaprosili ósmoklasistów w swoje mury

15 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu zorganizowano dzień otwarty. Przez szkolne mury przewinęło się kilkuset uczniów z klas 7 i 8 z całego powiatu przasnyskiego. Część z nich zapewne od września rozpocznie tu naukę.

 

– Zwykle podejmowaliśmy naszych gości ze szkół programowo niższych w weekend. Tym razem jednak postanowiliśmy zrobić inaczej. I liczba osób, które nas odwiedziły, najlepiej świadczy o tym, że był to dobry ruch – podsumowuje Liceum Ogólnokształcące.

Od rana szkołę odwiedzali coraz to nowi goście. Tłumnie przybywali 8-klasiści ze szkół podstawowych w Przasnyszu, licznie także uczniowie z placówek mieszczących się w innych gminach powiatu.

– W piątkowe przedpołudnie pokazaliśmy wszystko, co mieliśmy najlepszego. Oprócz tradycyjnych już pokazów chemicznych, fizycznych czy biologicznych przygotowaliśmy też coś ekstra: były to zmagania sportowe, w których wzięły udział siatkarskie reprezentacje szkół podstawowych i nas – jako gospodarzy – informuje szkoła.

Kulminacyjnym punktem była prezentacja oferty edukacyjnej na rok 2024/2025. Szkoła planuje otwarcie następujących klas:

  • matematyczno-fizycznej
  • humanistycznej, z rozszerzonym językiem polskim, angielskim i historią
  • biologiczno-chemicznej
  • geograficzno-europejskiej, z rozszerzonym językiem angielskim, geografią i wiedzą o społeczeństwie

– W trakcie tej prezentacji znaleźliśmy również chwilę na wręczenie nagród w konkursach adresowanych do tegorocznych absolwentów podstawówek. Uczniowie ze wszystkich szkół z powiatu mogli kilka miesięcy temu sprawdzić swoje wiadomości z języka angielskiego, a także z łączonego testu historyczno-społecznego. Teraz mogliśmy nagrodzić najlepszych uczestników tych konkursów – przekazuje placówka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gregorius
Gregorius
2 miesięcy temu

Nie powinno być Kenowcy ? Pierwsze skojarzenie – kenijczycy – mieszkańcy Kenii i myśl po co w mury szkoły w Kenii ???