Przasnysz. Drożej w miejskim żłobku. Wyżywienie idzie w górę.

8 września 2020 r. radni na wniosek burmistrza pochylili się nad „ujednoliceniem” opłat za wyżywienie w miejskim żłobku w stosunku do przedszkoli. Ujednolicenie w tym przypadku oznacza podwyżki. Od 1 października rodzice za posiłki swoich dzieci zapłacą ponad 30% drożej.

 

Uchwała z 2018 r. przewidywała zwolnienie rodziców z opłat za wyżywienie „żłobkowiczów” mieszkających na terenie miasta Przasnysz. Zmieniono to w październiku 2019 r. kiedy uchwalono, że od stycznia 2020 r. za wyżywienie zapłacą wszyscy rodzice, bez względu na miejsce zamieszkania. W tej kwestii nic się nie zmienia, przasnyszanie zapłacą solidarnie, tyle że drożej. Pozostałe kwestie dotyczące opłat pozostają bez zmian.

– Korzystamy z tych samych stołówek w przypadku przedszkoli i żłobka. W mojej ocenie będzie sprawiedliwe, jeśli opłata zostanie ujednolicona – wyjaśnił burmistrz Łukasz Chrostowski.

Radni zgodzili się na to, aby płatność za wyżywienie żłobku była taka sama, jaka obowiązuje w miejskich przedszkolach, co oznacza wzrost z dotychczasowych 6,00 złotych do 8,00 złotych dziennie. Pozostałe płatności pozostały bez zmian.

Uchwała zapadła 11 głosami „za”, przy jednym głosie przeciwnym (Arkadiusz Chmielik) i wejdzie w życie z mocą obowiązującą od dnia 1 października 2020 r.

 

M. Jabłońska


 

 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Garry
Garry
2 lat temu

Kolejna podwyżka z inicjatywy Chrostowskiego? I jeszcze radni mu przytakują? Gdyby ktoś tak zarządzał prywatnym przedsiębiorstwem wyleciał by na zbity pysk razem z tą całą radą.
Podziękujemy przy wyborach!

JanNiezbedny
JanNiezbedny
2 lat temu
Reply to  Garry

Państwo Chrostowscy muszą być dumni że wychowali syna bez poczucia wstydu, honoru i kręgosłupa moralnego.

ate
ate
2 lat temu

Moim zdaniem decyzja sprawiedliwa , wszystkie dzieci nasze są.Był czas,że rodzice dzieci żłobkowych nie płacili za nic i waszym zdaniem to było sprawiedliwe? Wtedy była cisza,nikt tematu nie poruszał , było cichutko.Popieram decyzję władz Miasta.

fiki
fiki
2 lat temu
Reply to  ate

no tak, inni płacili mniej niż ty to dowalić wszystkim po równo. Typowo polskie myslenie, dlaczego ktos ma miec lepiej niz ty.

ate
ate
2 lat temu
Reply to  fiki

Oczywiście , o mnie i moje dzieci nikt się nie martwi.Samarytani już wymarli :)Mam polskie myślenie , bo jestem z krwi i kości Polakiem.Jeszcze wam żle, dzieci miejskie zwolnione są z opłaty 500 zł ,którą muszą płacić rodzice dzieci spoza Przasnysza.Jak tak żle ,to zachęcam do prywatnego żłobka.