Przasnyskie szkoły dla uchodźców z Ukrainy [FOTO]

W związku z napaścią Rosji na Ukrainę w powiecie przasnyskim trwa wiele zbiórek i akcji pomocowych. Przyłączyły się również przasnyskie szkoły podstawowe.

 

Do szkół trafiają artykuły pierwszej potrzeby i wiele innych podarunków. Szkoły na bieżąco informują o zapotrzebowaniu..

– Akcja charytatywna na rzecz Ukrainy trwa. Jeśli ktoś chce pomóc uchodźcom z Ukrainy, którzy napływają do punktów recepcyjnych w Horodle i Hrubieszowie prosimy o kontakt z placówką. W tym momencie najbardziej potrzebna jest  żywność, leki, koce, termosy, powerbanki, wyprawki dla noworodków i ich mam przebywających obecnie w tamtejszym szpitalu i to, co zawarte jest w opisie akcji – informuje Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu.

Organizatorzy akcji dodają, żeby na razie wstrzymać się z przynoszeniem ubrań.

– Za odzież na razie dziękujemy, jest ich bardzo dużo i w razie potrzeby będziemy informować na bieżąco – czytamy.

 

„Solidarni z Ukrainą” – pod takim hasłem z kolei, rozpoczęła się zbiórka w Szkole Podstawowej nr 3.

– Nasi mali i wielcy darczyńcy wraz ze swoimi rodzinami oraz mieszkańcy wykazali się ogromną empatią i w ciągu dwóch dni przynieśli wiele rzeczy: śpiwory, koce, leki, pampersy, latarki, wodę butelkowaną. Zebrane dary przekazaliśmy do transportu dla ukraińskiej ludności cywilnej – informuje szkoła. – Panie z kuchni już kolejny dzień przygotowywały kanapki od naszej szkoły, aby wspomóc obywateli Ukrainy, w której toczy się wojna.

Darczyńców nie brakuje też w Szkole Podstawowej nr 2. Uczniowie zebrali artykuły higieniczne, żywność, artykuły medyczne, a także koce i karimaty.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
iop
iop
6 miesięcy temu

Brawo , brawo , brawo.