Przasnyski szpital oraz oddział ginekologiczno-położniczy ma się czym szczycić.

Oddział położniczo-ginekologiczny w przasnyskim szpitalu liczy około 25 łóżek, a nad zdrowiem pacjentek czuwa tu 5 lekarzy, zatrudnionych na pełny etat, oraz kilku kolejnych lekarzy pracujących na jego części i przyjeżdżających na dyżury kontraktowe. To właśnie tu na świat przyszły tysiące mieszkańców naszego powiatu, a pozytywne doświadczenia matek powodują, że oddział cieszy się renomą w całym regionie. Pacjentki chwalą zwłaszcza kompetencje i zaangażowanie tutejszego personelu.

Teraz powodów do zadowolenia jest więcej, ponieważ wiele kobiet odzyskuje tu zdrowie, dzięki mało inwazyjnym zabiegom, które niedawno, po inwestycjach w wyposażenie, stały się jeszcze prostsze do wykonania.

Kilka miesięcy temu oddział wzbogacił się o nowy sprzęt, dający zupełnie nowe możliwości, dzięki którym zabiegi ginekologiczne są krótkotrwałe i umożliwiają szybszą rekonwalescencję. Są to przede wszystkim nowoczesne narzędzia, umożliwiające przeprowadzanie jednodniowych, wysokospecjalistycznych procedur medycznych, które nie powodują konieczności długiego pobytu w szpitalu oraz długotrwałej rekonwalescencji.  Inwestycje sprawiły, że poziom świadczeń na przasnyskiej ginekologi nie ustępuje renomowanym  placówkom w Warszawie lub Olsztynie.

Specjalistyczny sprzęt i opieka oraz medycyna jednego dnia

– Nasz oddział wykonuje m.in. operacje usunięcia macicy, laparoskopowe wyłuszczenia mięśniaków macicy, laparoskopowe operacje zmian w jajnikach, histeroskopię diagnostyczną i zabiegową. Zabiegi wykonywane są przez lekarzy pracujących w naszym oddziale, a nie przez lekarzy wykonujących zabiegi gościnnie. Wymienione rodzaje zabiegów dostępne są jedynie w ośrodkach klinicznych, dlatego ich dostępność dla pacjentek z naszego regionu była dotychczas znacznie ograniczona. Wprowadzenie tego rodzaju zabiegów do szpitala w Przasnyszu jest powodem mojej i mojego zespołu dumy i satysfakcji, że jesteśmy jedynym ośrodkiem w promieniu 100 km wykonującym tego rodzaju operacje –  informuje Paweł Fularski, kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego w szpitalu w Przasnyszu.

Do najpopularniejszych zabiegów wykonywanych na oddziale są zabiegi laparoskopii i histeroskopii, polegającej na małoinwazyjnym usunięciu polipów, mięśniaków lub umożliwiających pobranie wycinków tkanek macicy, w celu wykrycia ewentualnych patologii.

Dwie dekady doświadczenia i nowoczesne narzędzia

Przasnyski szpital ma już około dwudziestoletnie doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów w obrębie macicy. Jednak w tej chwili, nowoczesny sprzęt uczynił te procedury jeszcze prostszymi do wykonania, a na zabiegi nie czeka się długo. Oczekiwanie, badania i formalności wraz z koniecznymi odwiedzinami w poradni anestezjologicznej trwają najczęściej od 2 do 4 tygodni, a sam zabieg to kwestia jednego, góra dwóch dni.

Dziś przeprowadzałem laparoskopową operację usunięcia mięśniaka macicy, wykonując cztery maleńkie otwory. Jeden z nich miał średnicę 1 cm, trzy kolejne po 0,5 cm. Za pomocą tych niewielkich nacięć usunięty został mięśniak o średnicy 5-6 cm. Groźnej dla zdrowia zmiany pozbyliśmy się bez konieczności otwierania jamy brzucha. Ten tryb operacji umożliwia niemal natychmiastowy powrót pacjentki do zdrowia i codziennych zajęć – zachwala dr Paweł Fularski.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Specjalistyczna pomoc i zabiegi są na wyciągnięcie ręki, a Przasnyski szpital naprawdę ma się czym szczycić. Problemem jest, że nie wszyscy mieszkańcy o tym wiedzą i usiłują leczyć się prywatnie, nadwyrężając własną kieszeń.

Proszę mi wierzyć, że operacje i zabiegi, które przeprowadzamy na ginekologii, urologii, okulistyce i chirurgii są dla nas prawdziwym powodem do dumy. Szpital w Przasnyszu dysponuje nie tylko nowoczesnym sprzętem, ale szczyci się wysokiej klasy specjalistami z dziedziny anestezjologii, którzy są dla nas ogromnym wsparciem. Mam pacjentki, które szukały pomocy medycznej, jeżdżąc po świecie i wykonując prywatne zabiegi za duże pieniądze. Tymczasem wiele z nich możliwych jest do wykonania tu na miejscu, bez konieczności ponoszenia opłat, w ramach ubezpieczenia w NFZ. Standard oraz zakres opieki medycznej w szpitalu im dr. Wojciecha Oczko jest naprawdę imponujący i godny polecenia – podsumowuje kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego, zachęcając wszystkie przasnyszanki do odwiedzin w poradni ginekologicznej oraz skorzystania ze skoordynowanej opieki nad kobietami w ciąży.

M. Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jojo
Jojo
4 lat temu

Śmiechu warte szpital ładny ale ginekologia to porażka potrafią zrobić więcej krzywdy niż dobrego… Specjaliści jak jest wszystko ok a jak się coś dzieje to pojęcia nie mają… Wypisy niezgodne z rzeczywistością…

Zenon Martyniuk
Zenon Martyniuk
4 lat temu
Reply to  Jojo

Potwierdzam i nie polecam. burdello bum bum

Pacjentka
Pacjentka
4 lat temu

Nie zgadzam się z przedmowcami – chyba pojęcia nie mają o czym piszą. Uważam, że oddział ginekologiczny w Przasnyszu jest jednym z najlepszych miejsc dla kobiet rodzacych czy z problemami ginekologicznymi. Byłam i z zagrożona ciąża i dwukrotnie rodziłam i też byłam operowana. Za każdym razem byłam bardzo dobrze traktowana i czułam, że jestem pod fachową opieką. To że piszę ten komentarz i żyje – zawdzięczam po części doktorów. P. Fularskiemu. Wspaniały człowiek z ogromną wiedzą i umiejętnościami i w dodatku z wielkim sercem i troska o pacjenta. Oby pracował tam jak najdłużej i niósł pomoc pacjentom tak jak do… Czytaj więcej »

Pachentka
Pachentka
4 lat temu

A ja nie polecam rodziła tam 6 lat temu i nie dość że przy porodzie nie urodziłam całego łożyska gdzie położna i lekarz tego nie widział. Także po tygodniu wróciłam do szpitala na ,zbieg lyzeczkowania gdzie miałam kilka antybiotyków włączonych A do tego doktor który robił lyzeczkowania tak spieprzyl zabieg że po tym musiałam iść na zabieg histerioskopi ponieważ były duże zrostt na macicy przez źle wylyzeczkowana macie porażka

Anka
Anka
4 lat temu
Reply to  Pachentka

Ja polecam wspaniala kadra lekarska i poloznicza ,wszyscy podchodza do pacentek z usmiechem i zyczliwoscia.

Zenon Martyniuk
Zenon Martyniuk
4 lat temu
Reply to  Anka

Ile dałaś w kopercie?

Ewa
Ewa
4 lat temu

Nie polecam….. Co za bzdury opisane w artykule.