Przasnyska Szkoła Podstawowa nr 3 ma nowe imię

Istniejące do 2019 r. gimnazjum przy ulicy Orlika 48 nosiło nazwę Noblistów Polskich. Po reformie edukacji, likwidującej gimnazjalny poziom nauczania, placówka została przekształcona w Szkołę Podstawową nr 3, która dziś – decyzją Rady Miasta w Przasnyszu – zyskała nowe imię, będące kontynuacją historycznej nazwy, nadanej szkole jeszcze w latach 70.

 

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Przasnyszu radni pochylili się nad projektem uchwały w sprawie nadania imienia przasnyskiej podstawówce.

Imię szkole nadaje organ prowadzący (w tym przypadku miasto Przasnysz) na wniosek rady szkoły, a w przypadku braku rady szkoły – na wspólny wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego. Wspólny wniosek o nadanie imienia Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu został skierowany do Rady Miejskiej 26 kwietnia 2021 r.

Głosowanie radnych przyniosło jednoznaczny wynik. Tym samym przasnyska „Trójka” będzie od dziś nosiła imię Tadeusza Kościuszki. Uchwała weszła w życie w dniu podjęcia – 25 maja 2021 r.

„Nadanie szkole imienia Tadeusza Kościuszki pozwoli przywrócić tradycję, która zapoczątkowana została w 1976 r., kiedy to ówczesnej Szkole Podstawowej nr 3 nadano imię tego wybitnego Polaka. Nadanie imienia będzie także pomocą w kształtowaniu u uczniów przywiązania do swojej szkoły oraz promowania jej pozytywnego wizerunku” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Jednogłośna zgoda Rady Miejskiej na przywrócenie „Trójce” dawnego imienia nie jest zaskoczeniem. Wśród absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki jest kilkoro radnych. Placówkę ukończyli m.in. przewodniczący Rady Miasta Wojciech Długokęcki oraz wiceprzewodniczący Piotr Jeronim.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ppp
ppp
2 lat temu

Jak wymieniać to wszystkich radnych-absolwentów SP3 , a nie wyjątki.

Marta
Marta
2 lat temu
Reply to  ppp

Tylko ci dwaj się na sesji pochwalili 🙂

przasnyszanka
przasnyszanka
2 lat temu

Trójka to Trójka….i kiedyś i dziś. Już nie żyją Ci co ja tworzyli .Nauczyciele z pasją i oddaniem.I tak jest.Poziom utrzymany!!!