Przasnyska Prokuratura wszczyna śledztwo w głośnej sprawie księdza: „ze względu na ważny interes społeczny”

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu postanowieniem z dnia 14 grudnia 2022 roku wszczęła dochodzenie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej małoletniego ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego imienia księdza Jana Twardowskiego w Makowie Mazowieckim, do którego doszło 9 grudnia.

 

Do zdarzenia doszło w piątek 9 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Makowie Mazowieckim. W internecie pojawił się film nagrany ukradkiem przez jedną z uczennic. Widać na nim księdza (pochodzącego z Przasnysza), który przyciska ucznia do ławki, wykręca mu ręce i każe „przeprosić Pana Boga”. W czwartek, 14 grudnia dochodzenie w sprawie wszczęła przasnyska prokuratura.

„Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu wszczęła dochodzenie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej małoletniego ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego imienia księdza Jana Twardowskiego w Makowie Mazowieckim piętnastoletniego Radosława Sz. poprzez przytrzymywanie jego głowy o blat ławki, przetrzymywanie za szyję i wykręcanie rąk w dniu 9 grudnia 2022 roku w Makowie Mazowieckim, to jest o przestępstwo z art. 217 §1 kodeksu karnego, ponieważ uznano, że w niniejszej sprawie konieczna jest ingerencja prokuratora ze względu na ważny interes społeczny” – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Elżbieta Edyta Łukasiewicz.

 

„W toku postępowania przesłuchano w charakterze świadka matkę małoletniego pokrzywdzonego Agnieszkę K. oraz Martę G. – matkę uczennicy, która nagrała zdarzenie, do którego doszło w dniu 9 grudnia 2022 r. podczas lekcji religii. Przesłuchano również w charakterze świadka uczennicę Wiktorią G, która potwierdziła, że nagrywała całe zdarzenie. Małoletnia zeznała, że pokrzywdzony miał narysować postać Matki Boskiej, ale odmówił, twierdząc, że nie wierzy w Boga i używał przy tym słów wulgarnych” – czytamy.

W sprawie zabezpieczono płytę CD z nagraniem zdarzenia oraz sporządzono protokół z jego odtworzenia.

„W toku postępowania niezbędne będzie przesłuchanie uczniów, bezpośrednich świadków zdarzenia na okoliczności zajścia podczas lekcji religii, w tym również – w charakterze świadka małoletniego Radosława z udziałem psychologa. Po wykonaniu czynności procesowych, podjęte będą dalsze decyzje w sprawie” – podaje Prokuratura.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Ogniem i mieczem ale musi wierzyć .I czemu przasnyska prokuratura?

Kasia
Kasia
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Ksiądz z Przasnysza, poza tym Makó podlega pod Przasnysz.

Hubba
Hubba
1 rok temu
Reply to  Kasia

Ksiądz jest z makowskiej parafii.

Dekalog
Dekalog
1 rok temu
Reply to  Hubba

Dekalog z mojej katolickiej Bibli tlumaczenia Tysiaclecia  w.biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=222  Księga Powtórzonego Prawa 5:8 „8 Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. 9 Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. ..” I z Ksiegi Wyjscia 20:4    w.biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=70 „4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ..” Maria byla czlowiekiem a nie Bogiem wiec smialo mozna ja rysowac ale… Czytaj więcej »

Mao
Mao
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

To po co chodzi na religię skoro nie wierzy?

NIETEDY
NIETEDY
1 rok temu

lo matko, teraz zaangazujmy dodatkowe osoby z aparatu sprawiedliwosci zeby poswiecic ksiedza jako ofiare i nastraszyc , zagrozic innym podobnym 9pewno 1 na tysiac0 Ukarajmy te tysiac dobrych nauczycieli. On juz poniekad zostal ukarany upublicznieniem tego filmiku i w spojrzeniach ludzi, ktorzy go znaja. Kuria tez musiala oficjalnie zabrac stahnowisko i potepic. Ale bez jaj prokuratura? Moze ja z przeszlosci wyciagne kilku nauczycieli i rodzine ktora gorsze rzeczy robila? Zwykla kara z kodeksu pracy lacznie ze zwolnieniem, zakazem wykonywania pracy w danym miejscu i inne chyba srodki jak reprymendy, przymusowy urlop, brak podwyzki, trzynastki, i tona innych wystarcza. Armie i… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  NIETEDY

To idź i kwiaty mu kup.

Mkmt
Mkmt
1 rok temu
Reply to  NIETEDY

To nie nauczyciel, tylko jakiś psychol, a ty go bronisz jak kolejny psychol. Wykręcanie rąk i narzucanie tej beznadziejnej wiary w tak brutalny sposób? Może zaraz zaproponujesz powrót do wypraw krzyżowych… Ksiądz zasługuje na długie więzienie i tyle w temacie, z resztą jak większość z nich. Bezkarna czarna mafia.

historyk
historyk
1 rok temu
Reply to  Mkmt

wyprawy Krzyzowe glownie mialy bronic kolebeke chrzescijanstwa-ziemie Swieta przed poganami -muslimami. Grecka kolebka chrzescijanstwa czyli Bizancjum (dzisiaj islamski Stambul). Z Nicei-dzisiaj Iznik Turcja pochodzi z 325 roku wyznanie wiary powtarzane na kazdej katolickiej mszy. To tez tereny Syrii, Palestyny. Powtorze wyprawy krzyzowe mialy na celu obrone tych ziem chrzescijanstwa i pomoc. Chyba na stronie Patlewicza na jutubie znajdziesz wiecej na ten temat. Ostatecznie muslimy wygraly i ten stan trwa do dzis ale pelno swiatyn chrzescijanstwa wczesnego i kolebki chrzescijanstwa wlasnie na tamtych terenach. Nie odwracaj historii do gory nogami. Muslimy tez brutalnie atakowaly z morza Wenecje duzo dalej na zachod… Czytaj więcej »

Mao
Mao
1 rok temu
Reply to  Mkmt

To co ten uczeń robił na religii? Uważaj, żebyś nie został oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Póki co, to Ty człowieku jesteś bardziej beznadziejny niż wiara. Więcej rozumu życzę.

Jaś
Jaś
1 rok temu

Jak Rafcio przyjedzie do prokuratury to będzie miał blisko do mamy

Korsarz
Korsarz
1 rok temu

Oddać do prokhuratury warszawskiej tej ktora przesłuchiwała kamieniczarke

Neron
Neron
1 rok temu

Takie karcenie to nie karcenie. Pobłażanie gówniarzom za kilka lat ktoś odczuje.

przasnyszanka
przasnyszanka
1 rok temu
Reply to  Neron

w końcu ktoś mądrze napisał…niech robią co chcą, teraz płaczą nauczyciele za chwilę będzie płakała matka ,która już teraz nie daje rady i przychodzi do pedagoga i mówi wprost ja się go boję

Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

Super ksiądz. A towarzystwo, które broni tego chłopaka będzie przez niego cierpiało. Zrozumcie
To nie jest takie trudne. Najlepiej wychowuje DEKALOG

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Malgorzata

Wpadnij do niego dziś wieczorem. Może się Tobą zajmie.

Borsuk
Borsuk
1 rok temu

A ty z tej swojej willi 🤣🤣🤣na Sportowej 🤣🤣🤣spojrzyj i napisz nam czy dach na mediaexpercie odśnieżyli.Bo chciałbym tam dzisiaj pójść i zakupy zrobić 🤣🤣🤣

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Borsuk

Ty przecież wszystko na olx kupujesz, używane.

Borsuk
Borsuk
1 rok temu

Ja kupuję,na allegro,mediaexpercie, wszędzie.Na Olx jeszcze się nie zdarzyło.Ale za swoje,nie pożyczone.

Edek
Edek
1 rok temu
Reply to  Borsuk

Ale samochody na bezdomnych rejestrujesz nielegalnie…to masz za co kupowac na olx .

Mao
Mao
1 rok temu

Coraz więcej nowych ,, faktów”, pytanie czy prawdziwych. Zmasakrował niewinnego dzieciaka, ukrzyżujcie Go, bez wyroku.

Ait
Ait
1 rok temu

Rządy tumanów zaczynają zbierać żniwo.

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Punkt widzenia na sprawę zależy od osoby patrzącej na sprawę. Na pewno za pieniądze ksiądz się modli i za pieniądze lud się podli. Z tego co czytam to odpowiedzialność ponoszą obie strony, z przewagą strony księdza. Na pewno powinien być odsunięty od dalszej nauki i ponieść konsekwencje dyscyplinarne, ale też uczeń powinien otrzymać upomnienie.

Zbulwersowana
Zbulwersowana
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

Ludzie przecież to ośrodek szkolno-wychowawczy!!! Ten dzieciak może jest niepełnosprawny umysłowo a ten bucyfal na siłę nawraca. Nie potrzebnie wpuścili religię do szkoły. Było dobrze jak te lekcje odbywały się na terenie parafii i było taniej bo cały kler przeszedł na wypłatę z budżetu państwa.

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu
Reply to  Zbulwersowana

Nie wiem co Panią zbulwersowało w mojej wypowiedzi. Pozdrawiam.

Mao
Mao
1 rok temu
Reply to  Zbulwersowana

Religia nie jest obowiązkowa.

Gość dnia
Gość dnia
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

A uczeń niby za co? Wyraził tylko swoje zdanie i poglądy.

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu
Reply to  Gość dnia

Proszę przeczytać artykuł.