Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa dotarła na Jasną Górę

20 sierpnia 2022 r. na Jasną Górę dotarła VI Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa.

 

Grupa osób z Przasnysza i okolic przemierzyła na rowerach blisko 400 km, odwiedzając po drodze sanktuaria Maryjne. Pielgrzymka wyruszyła 15 sierpnia spod parafii św. Wojciecha w Przasnyszu, tradycyjnie po mszy świętej w intencji pielgrzymów. Dziennie pielgrzymi musieli pokonać trasę od około 60 do 80 kilometrów.

– VI Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę powoli przechodzi do historii. Z wdzięcznością w sercach wracamy do codzienności. Była to pielgrzymka, podczas której Jezus uczył nas pokory, wdzięczności, kruszył nasze kamienne serca i przypominał o najważniejszym przykazaniu – przykazaniu miłości. Dziękujemy za ten piękny, błogosławiony czas – informują organizatorzy.

 

Niedziela, 21 sierpnia była ostatnim dniem pobytu Przasnyskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasnej Górze. Tego dnia, po spędzeniu nocy w Domu Pielgrzyma, każdy z jej uczestników mógł sam zaplanować pobyt w Częstochowie. Wiele osób uczestniczyło w porannym odsłonięciu obrazu Najświętszej Maryi Panny oraz mszy świętej.

 

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments