Przasnyscy żołnierze zebrali ponad 700 kg produktów spożywczych dla potrzebujących

20 grudnia odbyło się podsumowanie, realizowanej po raz kolejny w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu, świątecznej akcji „Żołnierska Pomocna Dłoń”.

 

Akcja miała na celu zbiórkę żywności dla osób starszych i potrzebujących, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Łącznie zebrano ponad 700 kilogramów produktów spożywczych.

– Wynik tegorocznej Świątecznej Zbiórki Żywności przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Pozytywnie zaskoczyła także liczba żołnierzy i pracowników RON zaangażowanych w tą akcję. Serdecznie wszystkim dziękuję! To dzięki Waszym wielkim sercom prawie 30 osób z terenu miasta Przasnysz będzie mogło spędzić tegoroczne święta Bożego Narodzenia, nie martwiąc się o podstawowe produkty. Okres Świąteczny jest czasem szczególnej troski o potrzebujących, dlatego głównym zadaniem tegorocznej akcji była pomoc osobom starszym – mówił Dowódca Ośrodka płk dypl. Bogusław Postek.

 

– Zwracam się do wszystkich Państwa, byśmy nie tylko od święta starali się przywracać osobom marginalizowanym m.in. poprzez wiek, swoje ubóstwo czy chorobę należyte miejsce w społeczeństwie. Uważam, że każdy człowiek wart jest pomocy, dlatego nie bójmy się pomagać. Równolegle do prowadzonej akcji „Żołnierska Pomocna Dłoń” trwała akcja wsparcia dla dzieci z lokalnych placówek opiekuńczo – wychowawczych. Dzięki przeprowadzonej zbiórce m.in. słodyczy i innych przedmiotów udało się odwiedzić aż 5 placówek i sprawić radość blisko setce dzieci – podsumował zbiórkę.

Akcje wsparcia ze strony żołnierzy przasnyskiej Jednostki Wojskowej dla lokalnych społeczności są wydarzeniami cyklicznymi, organizowanymi dwa razy w ciągu roku w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy.

 

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments