Prokuratura wyjaśnia przyczyny tragedii pod Toruniem. W wypadku zginęli pracownicy zakładu pogrzebowego „Drejka”, którzy krytycznego poranka jechali odebrać zwłoki…

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na trasie S-10, 20 kwietnia. W zderzeniu dwóch samochodów zginęły trzy osoby.

 

20 kwietnia około godz. 4:25 na trasie S-10 (8 km trasy, około 3 km od wjazdu na autostradę) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów toruńskiej drogówki wynika, że doszło do czołowego zderzenia Mercedesa Vito oraz Peugeota Expert. Na miejscu zginął 52-letni kierowca Mercedesa, 58-letni pasażer tego auta oraz 33-letni kierowca Peugeota. Dwie ofiary – pasażerowie Mercedesa – to pracownicy zakładu pogrzebowego „Drejka” z Makowa Mazowieckiego. Krytycznego poranka jechali na przeprawę promową odebrać zwłoki…

Każdy z nich osierocił dzieci i zostawił pogrążone w rozpaczy żony. Zmarli pan Piotr i pan Leonard pochowani zostali na makowskim cmentarzu parafialnym. Pogrzeby odbyły się w sobotę, 24 kwietnia.

 

Jak informuje toruński dziennik Nowiny, do tej pory nie wiadomo jak doszło do tragicznego wypadku.

– Dlaczego doszło do zderzenia? Tego na razie nie wiadomo. Powołany zostanie biegły z dziedziny rekonstrukcji wypadków drogowych, którego opinia powinna pomóc odpowiedzieć na pytania o przebieg zdarzenia, jego przyczyny, okoliczności, w tym prędkość z jaka poruszały się samochody. Oczywiście, badany będzie także stan techniczny obu pojazdów – mówi dziennikowi prokurator rejonowa Izabela Oliver.

„Jak podkreśla prokurator Izabela Oliver, dużą pomocą mogą okazać się w przyszłości zeznania świadków wypadku. Tyle, że przybyli na miejsce strażacy, policjanci i prokurator takich 20 kwietnia nie zastali. Jest jednak możliwe, że byli. Policja apeluje do osób, które były świadkami zdarzenia o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KMP w Toruniu” – czytamy.

„Niezależnie od tego, kto spowodował wypadek, Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód finalnie i tak umorzy śledztwo z uwagi na śmierć sprawcy. Prokurator Izabela Oliver podkreśla jednak, że rodziny mają prawo wiedzieć, co się wydarzyło. Ustalenie przyczyn i sprawcy wypadku istotne będzie też w przyszłości ze względu na sprawy odszkodowawcze” – napisano.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. 47 754 26 07 lub 112.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lukasz
Lukasz
15 dni temu

Smutna wiadomość dla wszystkich, ale takie jest ryzyko zawodowe na drodze.

Darek
Darek
14 dni temu

Godzina 4,25, Z doswiadczenia wiem ze to najgorsza godzina dla kierowcy sam kiedys prawie sciałem znak drogowy ok 5 rano Nie chce byc złym prorokiem ale po prostu ktorys z kierowców po prostu przysnał I to nawet nie dlatego ze był zmeczony Tak po prostu. Ktos na siedzeniu obok spał, w radio leciała jakas muzyka, monotonny szum powietrza, opon itd Tragiczne i smutne ale tak wlasnie mogło byc