Projekt zieleni na rynku w Przasnyszu nabiera rumieńców. Opinię wyraź w ankiecie [VIDEO]

W ramach tzw. rewitalizacji na przasnyskim rynku zostały wycięte drzewa, a trawniki zastąpił beton. Po 8 latach pojawia się nadzieja na zmianę tego stanu rzeczy. Dziś urząd opublikował film obrazujący, jak mogą wyglądać okolice ratusza po modernizacji. Zacienione, ukwiecone i otoczone zielenią miejsca służące spotkaniom z przyjaciółmi skradną niejedno serce. Opinię na temat projektu można wyrazić w ankiecie.

 

Pod koniec trzeciej minuty filmu, projektant umożliwił nam rzut okiem na nowy pomnik upamiętniający członków ZWZ-AK, powieszonych przez Niemców w publicznej egzekucji 17 grudnia 1942 r. Miasto obecnie czyni starania o zmiany własnościowe dotyczące działki z pomnikiem i godne zagospodarowanie tego miejsca.

Następnie widzimy zmodernizowany rynek z lotu ptaka, co pozwala ocenić jakie zamiany zajdą na jego płycie. Zaprezentowany projekt łączy historyczną funkcję serca miasta z jego współczesną rolą, w tym reprezentacyjną oraz rozumianą jako miejsce spotkań, wypoczynku i rekreacji.

Burmistrz Łukasz Chrostowski ogłosił już konsultacje społeczne w sprawie przyszłego wyglądu rynku, które potrwają do połowy stycznia. Przasnyszanie mają szansę wypowiedzieć się na temat projektu i zgłosić ewentualne uwagi. W tym celu powstała mi.n. prosta ankieta, w której mieszkańcy mogą zagłosować, czy akceptują zaprezentowany projekt, czy też nie.

 

Link do ankiety dostępny jest tu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe9dqgT09ZeHpvYJNWD5iBgqF3zUSAZkKXGyBzN9lMeC46s1A/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Opinie można przesyłać także do urzędu mailowo lub listownie. Następnie wszystkie sugestie przeanalizuje specjalnie powołany zespół.

 

 

M. Jabłońska


 

guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcinek
Marcinek
5 miesięcy temu

A kto w tym specjalnym zespole będzie?

xcx
xcx
5 miesięcy temu
odpowiada  Marcinek

Wejdż na bip Urzędu Miasta , zakładka Zarządzenia Burmistrza” .

Tutejszy
Tutejszy
5 miesięcy temu

Czy dzisiaj jest czas na uzupełnieniu zieleni po wyciętych drzewach?
Pomóżcie Mateczkom!

Tomek
Tomek
5 miesięcy temu
odpowiada  Tutejszy

Mateczki wspieram prywatnie finansowo i modlitwą, wspieranie pieniędzmi wszystkich podatników nie jest rozsądne.

Ait
Ait
5 miesięcy temu

Projekt całkiem ładny oby został zrealizowany w nie okrojonej wersji. Należy pamiętać że o tą zieleń trzeba będzie dbać kwiaty i rośliny ozdobne podlewamy codziennie w zależności od warunków pogodowych, trzeba też sprzątać pod krzakami śmieci i odchody zwierząt.

Yutaro
Yutaro
5 miesięcy temu

Nie przekonuje mnie ten “ogródek piwny” prezentowany od początku filmu aż do 3:28. Niech go restauracja czy kawiarnia na piętrze sama zorganizuje, jeśli ma taką potrzebę. Za to dwa równoległe szpalery drzew poprowadzone od ratusza do ulicy – bardzo eleganckie! Takiej zmiany bym oczekiwał.

Yutaro
Yutaro
5 miesięcy temu
odpowiada  Yutaro

Mam też wątpliwości odnośnie terenu z pomnikiem upamiętniającym powieszonych partyzantów. Jakkolwiek też odczuwam potrzebę uregulowania tych wybujałych krzaków, to nie podoba mi się wizja przedstawiona w tym nagraniu. Czy moglibyście zmodyfikować ankietę, tak by można się było odnieść na tak lub nie odnośnie elementów tego projektu? 1. Szpaler drzew, 2. zacienione siedziska i stoliki obok kawiarni, 3. teren wokół pomnika + pole do wpisania uwag? Chociaż rozumiem, że to nie miasto organizuje tą ankietę.. Mam jednak nadzieję, że weźmie pod uwagę zamieszczone tu komentarze.

Romek
Romek
5 miesięcy temu

Czy tylko ten jeden wariant projektu jest brany pod uwagę? Pytanie powinno mieć jeszcze jeden wariant odpowiedzi co byś zmienił w tym projekcie