Powiat makowski ma nowego starostę. O stanowisko ubiegał się także zastępca dyrektora przasnyskiego szpitala Andrzej Kos

Podczas sesji rady powiatu makowskiego w poniedziałek, 12 lutego doszło do zmiany we władzach. Radni zdecydowali o powołaniu na stanowisko starosty, Mirosława Augustyniaka. Radny mazowiecki zastąpił na stanowisku urzędującego od 18 lat Zbigniewa Deptułę.

 

Na krótko przed wyborami samorządowymi, doszło do zmiany na stanowisku starosty powiatu makowskiego. Z funkcji ustąpił Zbigniew Deptuła, który otrzymał propozycję objęcia stanowiska prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

– Propozycja, którą otrzymałem związana jest z wygaśnięciem mandatu radnego, radnego starosty (Zbigniew Deptuła złożył w Państwowej Komisji Wyborczej w Ostrołęce wniosek o wygaszenie mandatu, ten został zaakceptowany z dniem 6 lutego 2024 r. – red.). Jest to trudny czas, bo jest się gdzieś 18 lat i na dwa miesiące przed wyborami trzeba podjąć decyzję: albo godzę się i wsiadam do pociągu, albo ten pociąg odjeżdża – skomentował w czasie sesji Zbigniew Deptuła.

Na stanowisko starosty zgłoszono dwóch kandydatów: Mirosława Augustyniaka, radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego i dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce oraz lek. med. Andrzeja Kosa, wiceprzewodniczącego rady powiatu makowskiego i zastępcę dyrektora ds. Medycznych w Szpitalu im. dra Wojciecha Oczko w Przasnyszu.

W tajnym głosowaniu Mirosław Augustyniak zyskał głosy 9 radnych powiatowych. Sześć głosów zdobył z kolei, Andrzej Kos.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
robert
robert
14 dni temu

Szczęście ze Kos nie został starosta.

Abraham
Abraham
13 dni temu

Plagą naszych czasów jest to, iż jeden człowiek piastuje kilka kierowniczych stanowisk w różnych instytucjach, a potem zdziwienie że wszystko szwankuje.