„Poszukiwacze historii” w Jednorożcu

„Poszukiwacze historii”, czyli archeolog Olaf Popkiewicz i muzealnik Sebastian Witkowski, 9 listopada poinformowali w mediach społecznościowych, że eksplorowali lasy w gminie Jednorożec.

 

„Poszukiwacze historii” to popularny program emitowany na kanale Polsat Play. W kolejnych odcinakach poszukiwacze w lasach, bagnach, rzekach i ruinach odkrywają niewybuchy bomb lotniczych, lufy karabinów czy skrzynki amunicyjne. Prowadzący nurkują, kopią i spacerują z wykrywaczami metalu.

9 listopada w mediach społecznościowych, na stronie poświęconej programowi poinformowano, że Olaf Popkiewicz i Sebastian Witkowski gościli w Jednorożcu, by wykopać z ziemi kolejne, zapomniane skarby.

 

– Dzisiaj opowiemy wam bajkę o jednorożcu. To był taki stwór, który wyginął i jak wyginął to przyszły inne stwory: Rzesza Niemiecka i Rosja Carska – tymi słowami rozpoczęli program i postanowili w naszym powiecie poszukać śladów walk z 1915 roku.

O tym co znaleźli możemy dowiedzieć się oglądając odcinek „Przasnysz” dostępny na platformie Polsat Go.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pootr
Pootr
1 rok temu

Pan Adam Sikorski też mogłby przyjechać z programu było nie minęło.

Antek
Antek
1 rok temu

W Wielbarku też poszukiwali pozostałości pancerki (inna ekipa) i na razie cisza co dalej. Mieli szukać georadarem.

Sladami Historii
Sladami Historii
1 rok temu
Reply to  Antek

Zgadza się, wykorzystaliśmy georadar, zapraszamy na nasz kanał gdzie jest pełna relacja z tego przedsięwzięcia. https:// www. youtube. com/channel/UC_9R-Fg1QVe0K_Cn1jWhHZQ