Ponad 1120 wykroczeń w minionym tygodniu ujawniła grupa Speed

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. W reakcji na zagrożenie, jakie niosą ze sobą lubiący zbyt szybką jazdę kierowcy, od lipca 2019 roku na terenie Mazowsza działa policyjna grupa SPEED. Ma ona na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

 

W minionym tygodniu policjanci z grupy SPEED ujawnili 1129 wykroczeń, a 869 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości. 15 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1010 mandatów karnych i skierowali 17 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 17 praw jazdy oraz 49 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również pijanych kierowców, jednego bez uprawnień oraz 3, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Działania grupy SPEED prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments