Polski rząd stawia na terytorium Ukrainy kontenerowe domki mieszkalne dla uchodźców [VIDEO]

Z inicjatywy polskiego rządu na Ukrainie powstają miasteczka kontenerowe dla uchodźców wewnętrznych. Jak poinformowała Kancelaria Premiera RP, będzie to schronienie dla kobiet i dzieci, uciekających ze wschodu kraju.

 

Docelowo rząd polski zbuduje osiedla na terenie Ukrainy dla 20 tys. uchodźców wewnętrznych. Do tego celu zostaną wykorzystane modułowe, składane kontenery, charakteryzujące się możliwością łatwego transportu i możliwością szybkiej instalacji w dowolnym miejscu.

Pozwoli to uniknąć pobytu uchodźców w miejscach zbiorowego zakwaterowania w Polsce, gdzie nie mogą liczyć nawet na odrobinę prywatności.

 

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził we Lwowie kontenerowe miasteczko zbudowane we współpracy władz polskich i ukraińskich. Jak podkreślił szef rządu, miasteczka kontenerowe będą oferowały tymczasowe schronienie w godnych warunkach.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
7 miesięcy temu

Zapłaci za to Polski podatnik czy może także unijny.? A może sam Vateusz z Jarkiem?

Kerdo
Kerdo
7 miesięcy temu
Reply to  Joanna

kontenerowe domki,fajna rzecz Do Nas je pózniej przeniosą jak zrobia porzadek z 500 plus i wtedy jak obojgu sie nie nie bedzie chciało pracowac,to wtedy gdzie pójda i za co?Do takich domków za miasto….Super inicjatywa!!!

Joanna
Joanna
7 miesięcy temu
Reply to  Kerdo

Tak. Następnie pensja minimum za nic i jedzenie za friko. „Rzad” stworzy slumsy dobrobytu ….

Edzio
Edzio
7 miesięcy temu
Reply to  Joanna

Milczenie jest złotem! Pamiętaj , zanim następnym razem onuco coś napiszesz !

Bluzgający Gandalf
Bluzgający Gandalf
7 miesięcy temu
Reply to  Edzio

ile dostajesz hrywien?

Joanna
Joanna
7 miesięcy temu
Reply to  Edzio

Hmm czy dbanie o Polski budżet na który składam się gruba kasą to „onucowanie”? Jak tak to Tobie nikt nie broni oddać domu uchodźców, przestać tankować paliwo i ogrzewać dom ruskim węgle czy gazem. Możesz iść pod most i cieszyć się że MOPS da kilo kaszy jak starczy bo może rozdać obcokrajowcom przecież…

Tomasz
Tomasz
7 miesięcy temu

„Polski rzad” to mocno napisane…”Przez kontrakty na szczepionki covidowe Polska „zawiązała sobie ręce, to są poważne obciążenia finansowe” – przyznaje A. Niedzielski.
Niegospodarność to jeden ze znaków rozpoznawczych tego rządu!
25 mln dawek leży w magazynach, a Polska ma zapłacić 6 mld zł za kolejne 67 mln.”