Pluszowe misie przekazane Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu. Maskotki trafią do dzieci znajdujących się trudnej sytuacji

W przasnyskiej komendzie policji odbyło się szkolenie realizowane przez KWP zs. w Radomiu na temat zjawiska przemocy w rodzinie. Funkcjonariusze otrzymali maskotki, które będą mogli przekazywać dzieciom w trakcie interwencji.

 

14 kwietnia 2023 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu odbyło się szkolenie przeprowadzone przez kom. Justynę Stanik – Rybak koordynatorkę procedury ,,Niebieskiej Karty”. –

– Policjantka zapoznała funkcjonariuszy ze skalą przemocy w rodzinie na terenie garnizonu mazowieckiego oraz przedstawiła sygnały świadczące o występowaniu przemocy w rodzinie zarówno wobec osób dorosłych oraz dzieci. Podczas szkolenia policjanci nabyli wiedzę o doświadczeniach podczas interwencji domowej z perspektywy małoletniej osoby doznającej przemocy w rodzinie, a także roli dzielnicowego w przeciwdziałaniu kolejnym takim aktom – relacjonuje Ilona Cichocka z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

– Sierż. szt. Krzysztof Dukała z KWP zs. w Radomiu omówił zasady funkcjonowania ustawy antyprzemocowej dotyczącej możliwości zastosowania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.  Natomiast pracownik cywilny Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu p. Sylwia Szewczyk zapoznała policjantów z zasadami funkcjonowania telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, obsługiwanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę – dodaje.

Dzięki porozumieniu pomiędzy Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, Fundacją Dzieci Niczyje i Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu przygotowano i wyprodukowano policyjne maskotki – Misie. Na maskotkach zamieszczone jest logo z numerem bezpłatnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 i adres strony internetowej www.116111.pl.

 

–  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu otrzymali maskotki, które będą przekazywane dzieciom dotkniętym problemem przemocy domowej. Celem Programu poza promocją działań mających wpływ na zniwelowanie stresu, jaki przeżywa osoba małoletnia podczas interwencji domowej dotyczącej przemocy w rodzinie jest przywrócenie dziecku poczucia bezpieczeństwa, kształtowanie wśród najmłodszych wizerunku policjanta jako osoby przyjaznej dzieciom, otwartej na ich problemy oraz dbającej w sposób bezpośredni o ich bezpieczeństwo oraz wzrost zaufania społecznego do Policji, jako instytucji wychodzącej naprzeciw problemom lokalnym – relacjonuje rzeczniczka.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments