Płacił nie swoją kartą, został ustalony dzięki publikacji w mediach.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie przedstawili zarzut mężczyźnie podejrzanemu o posłużenie się cudzą kartą bankomatową. Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku. W sprawie pomocny okazał się zapis z kamery zamontowanej w sklepie, w którym mężczyzna płacił kartą bankomatową. Publikacja wizerunku sprawcy w mediach, spowodowała, że rozpoznali go znajomi. Mężczyzna sam zgłosił się na komendę.

W lipcu tego roku mieszkaniec Ciechanowa zgubił portfel w okolicach jednej z miejskich ulic. Miał w nim dokumenty, pieniądze oraz kartę bankomatową. Jak się okazało następnego dnia ktoś posłużył się kartą płacąc za zakupy w dwóch sklepach na terenie Ciechanowa. W ubiegłym tygodniu policjanci opublikowali wizerunek mężczyzny, który tej karty użył, z prośbą o pomoc w identyfikacji. Dzięki publikacjom w mediach, rozpoznali go znajomi.

Wczoraj do komendy zgłosił się 27-letni mieszkaniec Ciechanowa. Przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze.

Przypominamy, że płatności kartą bankomatową w formie tzw. płatności zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie wbrew woli jej właściciela, stanowi przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności nawet do lat 10.


Źródło KPP Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments