Plac zabaw przy Wojskowej z nowym urządzeniem do zabawy

„Choć kalendarzowa zima za oknem – my już przygotowujemy się do sezonu wiosenno – letniego. Zapraszamy dzieciaki do korzystania – mówią, że jest super” – poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Łukasz Chrostowski i zaprezentował zdjęcie nowego urządzenia do zabawy, które zamontowane zostało na placu zabaw na osiedlu Wojskowym.

 

Miejski plac zabaw na osiedlu Wojskowym lata świetności miał już dawno za sobą. Zamontowane na nim drewniane urządzenia w ostatnich latach nie zachęcały do zabawy. Połamane koniki, wystające gwoździe i dziury w drewnianych elementach odstraszały skutecznie rodziców, których pociechy chciały spędzić tam czas.

O remont od kilku lat upominały się radna Małgorzata Bandurska i przewodnicząca osiedla, Justyna Wydrzyńska. Pisały projekty do budżetu obywatelskiego, jednak tym brakowało szczęścia. Ze względu na lokalizację nie mogły konkurować z miejscami liczniej uczęszczanymi przez mieszkańców.

 

Sytuacja zmieniła się wiosną 2022 roku. Wówczas radni zabezpieczyli w budżecie pieniądze na odnowienie placu zabaw. Dzięki nim udało się teraz zamontować nowe urządzenie.

– Wydane teraz pieniądze w zasadzie zapoczątkują zmianę tego miejsca. W przyszłości będzie można w miarę możliwości dokonywać zakupu kolejnych urządzeń – mówił wówczas burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments