Piknik Patriotyczny na Polskiej Kępie z degustacją tradycyjnych potraw

W niedzielę, 26 czerwca Kółko Rolnicze Posilenie w Drążdżewie Nowym zorganizowało Piknik Patriotyczny na Polskiej Kępie. Uczestnicy degustowali potrawy przygotowane na warsztatach kulinarnych „Przez żołądek do serca”.

 

W minioną niedzielę, 26 czerwca Kółko Rolnicze Posilenie w Drążdżewie Nowym zorganizowało Piknik Patriotyczny na Polskiej Kępie. Tegoroczna zabawa została rozpoczęta od odśpiewania hymnu, złożenia wieńca i zniczy oraz wciągnięciem flagi na maszt. Tadeusz Kruk opowiedział mieszkańcom ciekawą historię tego miejsca, a następnie odmówiono modlitwę w intencji poległych żołnierzy oraz pokoju na świecie.

– Oprócz zapoznania się z historią Polskiej Kępy uczestnicy spotkania degustowali potrawy przygotowane kilka dni wcześniej na warsztatach kulinarnych pn „Przez żołądek do serca” sfinansowanych przez Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem”. Nasze zdolne gospodynie częstowały gości miedzy innymi rejbakiem, kiełbaską usmażoną na ognisku, chlebem ze smalcem oraz różnymi rodzajami ciast – relacjonują organizatorzy pikniku.

Na najmłodszych uczestników niedzielnego spotkani czekały konkursy z nagrodami. Wszyscy otrzymali upominki.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments