Pierwsze dopłaty do pelletu, drewna i gazu trafiły na konta mieszkańców Przasnysza

Niedawno pisaliśmy, że przasnyszanie, ubiegający się o dopłaty do ogrzewania ze źródeł innych niż węgiel, zamiast decyzji o wypłacie, otrzymywali od miasta informację o przedłużeniu terminu. Przyczyna była prosta: nie zapewniono środków ze skarbu państwa. To szczęśliwie już przeszłość, ponieważ urząd otrzymał część potrzebnej sumy, co w czwartek 3 listopada pozwoliło uruchomić wypłaty dla ponad 300 gospodarstw domowych.

 

Do Urzędu Miasta Przasnysz wpłynęło ponad pół tysiąca wniosków o wypłatę dodatku do innych źródeł ciepła – pelletu, drewna, oleju opałowego i LPG. Pozytywną weryfikację przeszło około 97% z nich. Miasto zgłosiło zapotrzebowanie na kwotę 885 000,00 zł, ale choć ustawowy termin wypłat minął, do końca października nie otrzymało środków na ten cel. To spowodowało, że mieszkańcy musieli uzbroić się w cierpliwość.

 

Ten niekorzystny stan rzeczy szczęśliwie uległ zmianie, ponieważ przasnyszanie, którzy złożyli zasadne wnioski jako pierwsi, już otrzymują pieniądze.

– Miasto uzyskało od Wojewody Mazowieckiego zasilenie rachunku bankowego na kwotę 883.500,00 zł z przeznaczeniem na wypłatę dodatku do tzw. innych źródeł ciepła. Pieniądze te samorząd wypłacił niezwłocznie – w dniu wczorajszym (3.11.2022 r.) – 332 osobom. Do Urzędu wpłynęło ponad 500 wniosków, wobec czego wystosowaliśmy aktualizację zapotrzebowania, aby zrealizować pozostałe wnioski. Jeżeli pieniądze wpłyną na rachunek bankowy Urzędu, to dalej niezwłocznie będziemy je wypłacać mieszkańcom — poinformował wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments