Park handlowy w Przasnyszu szykuje się do otwarcia. Zobaczcie jakie sklepy pojawią się w obiekcie

Trzy budynki handlowe, 250 nowych miejsc pracy i 700 miejsc parkingowych, ale także kolejny podatek dla miasta – tak będzie wyglądał pierwszy park handlowy w Przasnyszu. Do otwarcia obiektu, znajdującego się przy ul. Leszno, pozostało już niewiele czasu. Tymczasem inwestor zdradza nam z usług jakich firm/sklepów będą mogli skorzystać mieszkańcy.

 

Otwarcie obiektu planowane jest na 3 listopada, a więc jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, w najgorętszym sezonie zakupowym.

– Cały proces, od komercji, przez projekty, pozwolenia, po budowę i wykończenie wnętrz trwa już 2,5 roku. W pełni przygotowane lokale będziemy wydawali najemcom wcześniej. W te święta na pewno już przasnyszanie będą mogli zrobić zakupy u siebie, bez konieczności jeżdżenia do innych miast. Oczywiście zdarzą się przypadki, że któryś sklep nie zdąży się do tego czasu otworzyć, tak będzie np. z Apteką Gemini, ale to wynika z ustawodawstwa. To będą jednak indywidualne przypadki – mówi nam przedstawiciel z firmy ARBA sp. z o.o. z Przasnysza.

– Sama komercjalizacja jest zamknięta na poziomie 96%, ostatnie wolne lokale są w rozmowach, wielu inwestorów jest inwestorami lokalnymi, prowadzącymi biznesy oparte o franczyzę, bądź o własne ujęcia biznesowe, otwieramy się szczególnie na lokalnych przedsiębiorców i zapraszamy do rozmów, dane kontaktowe: office@arba-transport.pl

 

W parku handlowym na klientów będą czekały trzy obiekty stanowiące pierwszy etap inwestycji.

– Planujemy jeszcze drugi etap, na razie skupiamy się na pierwszym. Pierwszy etap inwestycji będzie funkcjonował nie jako typowa galeria handlowa, a retail park. Oznacza to, że wstęp do każdego ze sklepów, będzie z zewnątrz. Zrzeszamy miks najemców w jednym obszarze oddziaływania dla klienta, przy jednym parkingu. Klient przyjeżdża i będzie miał wejście do każdego sklepu z zewnątrz. O tym zdecydowały czasy covidowe, wówczas galerie handlowe poszły nieco w odstawkę. Rozwiązanie jest korzystne także dla najemców, w galeriach jest dużo części wspólnych, za które trzeba ponosić koszty i te rozwiązania są dla niektórych krzywdzące. Retail parki to jest przyszłość. Klient dziś nie chce tracić czasu na szukanie danego sklepu, a wejść jak najszybciej tam, gdzie go interesuje, zrobić zakupy i wrócić do domu, poświęcić czas bliskim – wyjaśnia nasz rozmówca.

Oferta sklepów ma być kompleksowa, tak by klienci mogli kupić wszystko, co jest im potrzebne, w jednym miejscu. Jeśli chodzi o marki, które pojawią się w Przasnyszu – będą to m.in. Nikko Sushi, Jysk, Hebe, jubiler Verona znany również pod szyldem Yes, 4F, MidiZoo, Media Expert, Sinsay, wspomniana już Apteka Gemini, Vive Profit – sieć sklepów z odzieżą, Stokrotka, Pepco, Dealz, KiK, Martess Sport w największym formacie sklepu, Brico Marche. W obiekcie pojawi się również siłownia o powierzchni ok. 600 metrów. Nie zabraknie różnych mniejszych lokali.

 

– W drugim etapie, który obecnie jest w fazie komercyjnej, pojawią się sklepy z odzieżą wyższego typu, jak Bytom, czy Wólczanka, ale również gabinety odnowy biologicznej i kolejne restauracje. Komercjalizacja już trwa i osiągnęła powyżej 50% GLA – stwierdza.

Szacuje się, że retail park przyciągnie klientów z całego powiatu przasnyskiego, ale też z części powiatu ciechanowskiego i makowskiego.

– Łącznie ściągamy zakupowo około 75 tys. ludzi. Jest to spory catchment, jak na nasz powiat, możliwy jedynie przy tej skali obiektu komercyjnego – mówi.

Nowy, tak duży obiekt, to również kolejne miejsca pracy. Zatrudnienie całoroczne znajdzie tam około 250 osób, i to jedynie przy założeniu pierwszego etapu, przy II etapie, ilość miejsc pracy się podwoi. Wydłuży się także czas handlu w mieście. Do tej pory ten funkcjonował zwykle do godziny 17.00 (za wyjątkiem Galerii Stokrotka i marketów spożywczych), teraz handel będzie kończył się o godzinie 21.00.

Inwestor wiele nadziei łączy z samym miejscem powstania parku handlowego.

 

– Każdy przewidywałby, że najlepszym miejscem na tego typu inwestycje jest bliskość dogi krajowej, ale jadąc z Warszawy włączając nawigację zostaniemy przekierowani właśnie na tamtą trasę, na drogę powiatową, gdyż ta jest najszybsza. Średniodobowa jej przejazdowość bije na głowę krajówkę, i to po trzykroć, obok są również duże zakłady pracy – stwierdza nasz rozmówca i dodaje, że początkowo na pewno ta część miasta zakorkuje się nieco bardziej niż obecnie, jednak miasto ze starostwem już prowadzą rozmowy dotyczące wprowadzenia rozwiązań upłynniających ruch.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka
Mieszkanka
1 miesiąc temu

Kolejne powtóreczki jakby bylo malo pepco,media expert i stokrotek.Taka metropolia,dobrze ze nie kolejny rossman do kolekcji.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkanka

Nie kolejny, tylko media expert i stokrotka uciekają z orlika 🙂

Megi
Megi
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

To co będzie zamiast Stokrotki na Orlika???

Michal
Michal
1 miesiąc temu
Reply to  Megi

Mówią, że Urząd Miasta przenoszą, żeby burmistrz znajomych pomieścił.

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 miesiąc temu
Reply to  Michal

Mistrz

Jaaaaaa
Jaaaaaa
1 miesiąc temu
Reply to  Michal

Geniusz po prostu geniusz

myto
myto
1 miesiąc temu
Reply to  Michal

Dobre , brawo 🙂

Wojtuś
Wojtuś
1 miesiąc temu
Reply to  Megi

Rossmann

kkk
kkk
1 miesiąc temu

kfc by sie przydało

Nina
Nina
1 miesiąc temu

Przydałyby się takie sklepy jak Sinsay Cropp New Yorker bo takich tu nie ma i znów na zakupy Ciechanów Ostrołęka

Megi
Megi
1 miesiąc temu
Reply to  Nina

Monnari, Mohito i Reserved też nie będzie…

Dżem
Dżem
1 miesiąc temu
Reply to  Megi

A co z H&M

Mieszkanka
Mieszkanka
1 miesiąc temu
Reply to  Nina

Sinsay będzie… A co do reszty sieciówek może pojawią się w 2 etapie.

Jasio
Jasio
1 miesiąc temu

Szału nie na z tymi sklepami, a wychodzenie do każdego sklepu z zewnątrz to raczej mało komfortowe, szczególnie zimą gdy na dworzu mróz a w sklepach upał

kasia
kasia
1 miesiąc temu

Wróżę finansową klapę a sama będę robić zakupy w lokalnych sklepach.

Kacper
Kacper
1 miesiąc temu
Reply to  kasia

Też tak myśle że chybiona inwestycja chociaż na początku będzie ruch jak z tych małych wiosek zjadą.

Przemek
Przemek
1 miesiąc temu
Reply to  Kacper

Przasnysz też można w pół godziny przejść cały…. za dużo nie odskoczył od tych „małych wiosek”

Raf
Raf
1 miesiąc temu

Moim zdaniem przerost inwestycyjny jak na 10 tysięczne miasto i brak wspólnej części doprowadzi do przerobienia tego obiektu na jakieś magazyny w niedalekiej przyszłości

Kacper
Kacper
1 miesiąc temu
Reply to  Raf

Przasnysz miastem bez przyszłości praca tylko wojsko albo urząd. Coraz mniej ludzi kwestia 10 lat jak będą stać puste bloki. Jeszcze 5 lat temu było widać 30-40 latków teraz kto mądry to w porę wyjechał

Jaaaaaa
Jaaaaaa
1 miesiąc temu
Reply to  Kacper

Praca w urzędzie tak ale po znajomości tylko, bez protekcji nie ma szans się dostać. Każdy włodarz swoich wciska

Amator
Amator
1 miesiąc temu

Ile tam jest z centrum? Ponad 2 kilometry po zrujnowanej drodze? Miało być Brico a wychodzi, że żadnej dużej sieciówki budowlanej. Szkoda tylko, że znikną przez to niezłe sklepy z centrum. Kolejne dziesiątki pustych lokali w mieście. Może po Stokrotce i ME ktoś puści spychacz i postawi kolejnych 7 bloków. Tylko wtedy dostęp do sklepów potrzebny tym bardziej Pojadę tam raz na miesiąc max. Z mojej perspektywy to dla takiej Stokrotki to będzie strzał w kolan. Gdyby było OBI albo coś podobnego nawet Castorama to jeszcze szybciej a tak to nic tam nie ma dla mnie nowego. A nawigacja pokazuje… Czytaj więcej »

Amator
Amator
1 miesiąc temu

Ile tam jest z centrum? Ponad 2 kilometry po zrujnowanej drodze? Szkoda tylko, że znikną przez to niezłe sklepy z centrum. Kolejne dziesiątki pustych lokali w mieście. Może po Stokrotce i ME ktoś puści spychacz i postawi kolejnych 7 bloków. Tylko wtedy dostęp do sklepów potrzebny tym bardziej Pojadę tam raz na miesiąc max. Z mojej perspektywy to dla takiej Stokrotki to będzie strzał w kolan. Gdyby było OBI albo coś podobnego nawet Castorama to jeszcze szybciej a tak to nic tam nie ma dla mnie nowego. A nawigacja pokazuje drogę przez Krasne bo na tej niby krótszej mało miejsc… Czytaj więcej »

Ktoś
Ktoś
1 miesiąc temu

Nikomu nie dogodzi .. nie otwiera się nic źle, otworzą do tego nowe miejsca pracy nie dobrze .. ludzie więcej optymizmu w tych po***nych czasach 🙂

Krzysztof P
Krzysztof P
1 miesiąc temu

Najlepiej otworzyć odzież na wagę po popularnych ostatnio „niemcach’, chiński sklep, itp . Czytając i analizując, to nic nic nie warto robić w naszym mieście. Jak by dawali za darmo to ok. Nie było sieciówek w mieście to be, chcą zrobić to też be. Tekst o przejściu z budynku do budynku bo ziąb… A jak chodzimy od spożywczaka do mięsnego to ok. Nie dogodzisz. Cieszmy się, że ktoś chce (również zarobić ale i dać pracę) zmienić to miasteczko na miasto.

myto
myto
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysztof P

Malkontentów ci u nas dostatek , a ekspertów jeszcze więcej.(:

Expat
Expat
1 miesiąc temu

Jestem z Warszawy, moja żona jest z okolic Przasnysza i od kilku lat regulaernie przyjeżdżam. Widzę jak się zmienia na lepsze i bardzo się cieszę, że miasto się rozwija i powstanie taka inwestycja. Uważam, że zdecydowanie uatrakcyjni to ofertę handlową i gastronomiczną miasta. Sklepy będą czynne do 21-ej, co jest naprawdę dużą zaletą. Miejmy nadzieję, że drugi etap jeszcze bardziej urozmaici ofertę. Oby więcej takich inwestycji. Bardzo fajnie że jest to koncepcja Retail Parku a nie wielkiego zadaszonego parkingu i zadaszonego centrum handlowego. Po pierwsze są to wielkie koszta utrzymania i bardzo niewygodna forma zakupów ze względu na stratę czasu.… Czytaj więcej »

myto
myto
1 miesiąc temu
Reply to  Expat

Super komentarz , w punkt.

JMG
JMG
1 miesiąc temu
Reply to  Expat

Podpucha krawaciarza.

TADEK
TADEK
1 miesiąc temu

Ktoś kto pozwoli na przeniesienie stokrotki z Orlika to poczuje straty… Usytuowana jest w dobrej lokalizacji dla ruchu pieszego jak i samochodowego, jak ja przeniosą na odludzie miasta to potencjalny klient który nie korzysta z samochodu czy jest w podeszłym wieku juz nie zrobi zakupów…

Zibimali
Zibimali
1 miesiąc temu
Reply to  TADEK

Zgadzam się z Panem. Dla Stokrotki to strzał w kolano. Wielka szkoda.
Z etatami też przesadzili, skoro część sklepów się przeniesie z centrum, to razem z pracownikami. W ogóle obiekt za daleko dla wielu osób.

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu
Reply to  Zibimali

Dlatego włodarzy powinno się naciskać na zmiany lub zmienić włodarzy na młodsze pokolenie, zastanawiam się dlaczego w Przasnyszu nie ma połączenia z Ciechanowem tak by ludzie mogliby przyjechać i odjechać z miasta do miasta?. Dlaczego na każdym rogu w okolicy jest taki sam sklep który właściwie nic nie wnosi.? Był kiedyś pomysł na linię kolejową która stoi nieczynna od X lat. To na co idą pieniądze ludzi ? Na ich diety?. Nie jestem stąd ale mogę porównać podmiastowe małe miasteczka z mojej okolicy np Nowa Wieś, Stara Wieś, Brwinów, Milanówek Komorów, Pęcice Gąsin Żbików, Otrębusy, to na prawdę nie mogę… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

Kurcze mogliście zrobić przegląd sklepów jakie są w Jankach pod Warszawą, i zrobić takie których brakuje tu w innych galeriach lub w okolicy tak by przyjeżdżali ludzie np z Ciechanowa. Zdecydowanie brakuje w Przasnyszu Hebe, Home & you, empika, świata książek Carrefoura Mohito, Reserved itd w Pruszkowie jest mała galeria ale są sklepy które są pożądane przez ludzi i jest pobyt jest podaż

Wojtek
Wojtek
7 dni temu
Reply to  Ewa

Mamy przecież Empik, a hebe jest wymienione

Michal
Michal
8 dni temu

Oj jak powstaje siłownia to OSiR Dobrzyński I na sądowej w strachu będą