„Papierowy teatrzyk” i mali ratownicy w MBP w Przasnyszu.

Podczas dzisiejszych zajęć w ramach Ferii w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu młodzi goście mieli okazję wykazać się talentem plastyczno-aktorskim oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

„Papierowy teatrzyk” – tak brzmiała pierwsza część zajęć prowadzonych przez panią Ewę Żbikowską z Biblioteki Pedagogicznej w Przasnyszu. W niezwykle prosty sposób uczestnicy fantastycznie się bawili i z zainteresowaniem i ogromną kreatywnością tworzyli papierowe kukiełki, dzięki którym mogli przedstawić według swoich pomysłów improwizacje teatralne.

W drugiej części zajęć bibliotekę odwiedziła grupa harcerzy HKR Renibus, która przeprowadziła pod kierunkiem Pani Magdaleny Tarczyńskiej-Klinger warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Ku zaskoczeniu wszystkich dzieci wykazały się ogromną wiedzą, którą zdobyły nie tylko z programów telewizyjnych, ale również z życia codziennego. Po części teoretycznej uczestnicy mieli okazję do ćwiczeń praktycznych tj. ułożenia poszkodowanego w pozycję bezpieczną oraz przeprowadzić RKO. Na koniec zajęć dzieci otrzymały upominki w postaci baloników. A już jutro do odebrania będą dyplomy młodego ratownika dla wszystkich uczestników.

Źródło MBP Przasnysz
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments