Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przasnyszu podsumował rok 2023

Przasnyski OSiR podsumował swoja działalność w 2023 roku. Udało się uzyskać prawie 64 tys. zł dochodu.

 

– Obiekty OSiR przeznaczone są do aktywności sportowej i rekreacyjnej. W roku 2023 pełniły szereg funkcji. Były miejscem, w którym organizowano wydarzenia sportowe i rekreacyjne, a także koncerty, pokazy i wystawy. Były także miejscem zabawy i relaksu dla dzieci oraz ich opiekunów – informują.

Obiekty OSIR:

  • Stadion Miejski ul. Makowska 23 – obiekt sportowo-rekreacyjne znajdujące się z zasobach OSiR codziennie od godzin porannych do późnowieczornych cieszący się bardzo dużą popularnością i intensywnie wykorzystywany zarówno przez młodzież szkolną, kluby sportowe, grupy zorganizowane,  jak i pojedynczych mieszkańców trenujących indywidualnie. Czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 21.00 W soboty i niedziele zgodnie z terminarzem meczy i zawodów sportowych. W okresie letnim (maj-wrzesień) dodatkowo w soboty i niedziele.
  • Boiska piłkarskie i bieżnia lekkoatletycza – w godzinach porannych tj. 8.00-15.00 z obiektu korzystają przasnyskie szkoły podstawowe oraz średnie. Bardzo często jednocześnie na jednej godzinie lekcyjnej swoje zajęcia realizuje od czterech do ośmiu grup tj. ok. 60-120 osób. Godziny popołudniowe tj. 15.00-21.00 zarezerwowane są dla grup zorganizowanych. W tygodniu na tych obiektach odbywa się średnio 70 jednostek treningowych prowadzonych przez kluby sportowe oraz grupy zorganizowane. Średnio w tygodniu z tego rodzaju zajęć korzysta ponad 400 osób trenujących 2/4 razy w tygodniu co daje ponad 1000 osobowejść.
  • Bieżnia jest także całodziennie ogólniedostępna dla osób indywidualnych chcących pobiegać – w okresie jesienno-zimowym boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnia udostępniane jest także odpłatnie dla okolicznych drużyn piłkarskich w celu organizacji treningów oraz meczy sparingowych i ligowych. W roku 2023 na boiskach piłkarskich odbyło się 154 meczy różnych grup i klas rozgrywkowych.
  • Pawilon Sportowy – obiekt administracyjno-socjalnym w którym także znajdują się siłownia i sala wielofunkcyjna do zajęć tanecznych oraz fitness z której korzysta 13 grup treningowych w tygodniu, które realizują 23 jednostki treningowe w których odnotowujemy ok. 300 osobowejść. Odnotowaliśmy 777 jednorazowych wejść na siłownię i saunę oraz sprzedaż 214 miesięcznych karnetów (w 2022r. odpowiednio 491/211). Karnet miesięczny upoważnia do codziennego korzystania z siłowni, co w podsumowaniu daje 1663 osobowejść. Dodatkowo na naszej siłowni zajęcia treningowe dla LKS Grom Przasnysz prowadzi nasz pracownik.
  • Korty tenisowe i boisko do piłki plażowej – korty tenisowe czynne są w godzinach funkcjonowania OSiR i są ogólnodostępne. W roku 2023 odnotowaliśmy 263 (w 2022r. było 214 )jednorazowych płatnych wejść. Dodatkowo na obiekcie tym zostały rozegrane trzy imprezy rangi Mistrzostw Przasnysza, trzy turnieje oraz mecze międzymiastowe. Łącznie na tym obiekcie odnotowaliśmy 610 osobowejść. Boisko do piłki plażowej jest obiektem ogólnodostępnym, bezpłatnym wykorzystywanym przez szkoły do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego oraz osoby prywatne.
  • Plac zabaw, boisko piłkarskie, siłownia zewnętrzna ul. Orlika – obiekty cieszące się bardzo dużo popularnością wśród mieszkańców Przasnysza z których codziennie korzysta kilkadziesiąt osób. Obiekt ogólnodostępny czynny całodobowo od kwietnia do listopada.
  • Miasteczko ruchu drogowego ul. Świerkowa – obiekt ogólnodostępny czynny od kwietnia do listopada wykorzystywany przez szkoły i przedszkola oraz KP Policji do prowadzenia zajęć z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także mieszkańców miasta.

W 2023roku przasnyski OSiR uzyskał dochód w kwocie 63.434.98 zł. Pieniądze pochodzą ze sprzedaży biletów wstępu (siłownia, sauna, korty tenisowe), wynajmu pomieszczeń (boisko piłkarskie, sala do zajęć fitness) oraz dzierżawy powierzchni reklamowej.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Dobry zarządzający.

Przaśnik
Przaśnik
1 miesiąc temu

W wolnej chwili przeanalizowałem miejskie jednostki pod względem zatrudnienia, budżetu oraz to co robią. MDK budżet 1.500.000zł, zatrudnienie 15 osób w tym dyrektor, zastępca dyr.. Biblioteka odpowiednio 1.300.000zł i 15 etatów. Muzeum 1.100.000zł i 11 etatów. OSiR 750.000zł i 5 etatów. Jak widać, jak się chce, to można. Widać tam dobrego gospodarza.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Przaśnik

Zawsze się zastanawiałem co robi 11 osób w muzeum…

Mariola
Mariola
1 miesiąc temu
Reply to  Przaśnik

Porównując działalność do innych instytucji, faktem jest, że muzeum nie potrzebuje aż 11 etatów, to przesada. Niektórych pracowników widać wciąż „biegających” po mieście.

Mediator
Mediator
29 dni temu

Mirek weź się do pracy