Organizacje i stowarzyszenia z gminy Jednorożec podpisały umowy z Powiatem Przasnyskim

Powiat Przasnyski podpisał kolejne umowy na realizację zadań publicznych. Tym razem wśród beneficjentów znalazło się Koło Gospodyń Wiejskich Parciaki, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło w Jednorożcu, Koło Gospodyń Wiejskich w Jednorożcu i Stowarzyszenie Jednorożec z klasą.

 

W Starostwie Powiatowym w Przasnyszu doszło do podpisania umów z beneficjentami na realizację zadań publicznych Powiatu Przasnyskiego w 2024 roku.

Koło Gospodyń Wiejskich Parciaki – Piknik rodzinny

Gospodynie z Parciak zapraszają mieszkańców powiatu przasnyskiego do wspólnej zabawy podczas pikniku rodzinnego. Zabawa odbędzie się 20 lipca i potrwa od godziny 16:00 do północy. W tym czasie goście będą mogli liczyć na smaczny poczęstunek, muzykę oraz konkursy i animacje  przygotowane dla najmłodszych uczestników. Koło Gospodyń Wiejskich w Parciakach zachęca do oderwania się od telewizji, komputerów i telefonów, chociaż na jeden dzień.

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło w Jednorożcu – Warsztaty artystyczne

Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Jednorożca przeprowadzą warsztaty rękodzieła artystycznego – własnoręcznie wykonają kompozycje kwiatowe. Oferta Koła jest odpowiedzią na niewielką ofertę dedykowaną seniorom oraz ma stanowić remedium na powolne wycofywanie się starszych osób z życia społecznego i kulturalnego. Warsztatom będzie towarzyszyć poczęstunek oraz konkurs na najładniejszy kwiat, zwycięzcy zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami.

Koło Gospodyń Wiejskich w Jednorożcu – Kurpiowskie zwyczaje

Koło Gospodyń z Jednorożca zorganizuje dwu-etapowe wydarzenie pod nazwą „Kurpiowskie zwyczaje”. Będzie to spotkanie integrujące lokalną społeczność, kultywujące tradycje kurpiowskie oraz wpisujące się w święto z okazji „Dnia Matki”. Gospodynie przygotują miejscowe przysmaki: „kociaki” i „fafernuchy” oraz przeprowadzą konkurs z wiedzy o Kurpiach – na zwycięzców czekają nagrody. Chociaż na wydarzenie przyjdzie nam poczekać do końca maja, to Koło Gospodyń Wiejskich już teraz zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu przasnyskiego  do Lokalnego Ośrodka Kultury w Jednorożcu. II etap wydarzenia to wizyta z kurpiowskim występem w przedszkolu, które będzie stanowić początek współpracy Koła z placówkami przedszkolnymi.

Stowarzyszenie Jednorożec z klasą – Fit Festiwal

Jednorożec z klasą zaprasza na Fit Festiwal, który odbędzie się w pierwszych dniach czerwca na stadionie w Jednorożcu. Impreza jest kierowana głownie do mieszkających w powiecie przasnyskim dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat oraz ich opiekunów. Przedsięwzięcie będzie promowało różne dyscypliny sportowe, gry zespołowe, aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie się. Dla uczestników festiwalu zostanie przygotowana bogata oferta aktywności fizycznych na świeżym powietrzu: tory przeszkód, gry i zabawy, mecze oraz zdrowe przekąski i napoje. Trenerzy będą czuwać nad uczestnikami od strony sportowej, a strażacy i ratownicy medyczni zajmą się szkoleniem dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments